Bylo to divné, přiznal Zidane. Co vše Los Blancos chybělo?

Real nemá po svém výjezdu do polské Varšavy pořád jisté místo v osmifinále, byť o postupu nikdo nepochybuje, protože má na Sporting Lisabon pětibodový náskok.

Úřadující šampion Ekstraklasy, který s Los Blancos uhrála před prázdnými tribunami senzační remízu 3:3, k čemuž pomohl i Adam Hloušek, který odehrál kompletních devadesát minut, už je bez šance na postup.

Desetibodová Borussia Dortmund už má naopak jistotu osmifinálové fáze a ve zbylých dvou kolech nejprestižnější evropské soutěži bude moci trenér Thomas Tuchel své nejvytíženější borce šetřit.

Kouč Bílého baletu Zinedine Zidane, jehož svěřenci ještě v sezoně neokusili hořkost porážky a bod ve středu zachraňoval pět minut před koncem mladík Mateo Kovačič, neodjížděl z hlavního města Polska příliš nadšen...

"Mohli jsme i prohrát, byl to divný zápas. Scházelo nám kousek od všeho, především intenzita," posteskl si francouzský odborník, jenž v minulé sezoně vystřídal u kormidla Realu Rafaela Beníteze a poté s mužstvem celou Ligu mistrů ovládl.

Na prázdný varšavský stadion bez atmosféry se však vymlouvat nechtěl. Legia měla stejné podmínky. "Není to omluva. Věděli jsme před zápasem, že bez fanoušků se musíme stoprocentně soustředit. Bylo to malinko divné, ale nemůžeme s tím nic dělat," pokračoval mistr světa i Evropy z let 1998 a 2000, jehož výběr narazí o víkendu na nováčka Primera División z Leganés.