Belgický masakr českých stoperů a Kolářova červená po 20 minutách

[hot]ČEŠI V AKCI[/hot] Za nejsvětlejší okamžiky českých legií můžeme po tomto víkendu jednoznačně považovat návrat Vladimíra Daridy po zranění a Tomáše Necida po sezení a asistenci Jardy Plašila. Převažuje však počet těch černých. Gebre Selassie se Skalákem jen seděli, Kolář byl vyloučen už ve 24. minutě a čeští stopeři v Belgii budou chtít na své výsledky hodně rychle zapomenout. Začíná pondělní pocházka po českých vystoupeních na evropských trávnících.

Německo

Po dvouměsíční pauze se Hertě vrátil Vladimír Darida. Naskočil jako náhradník po hodině hry, podílel se na gólové akci, dostal žlutou kartu a v nastavení raději takticky střídal. Noha prý ale drží, Herha vyhrála 2:1 a posunula se na třetí místo za Bayern.

Po zranění se do branky Werderu Brémy vrátil také Jaroslav Drobný. Dlouhodobé trápení týmu odnesl Gebre Selassie, jenž po hodně dlouhé době strávil zápas na střídačce. Brémy remizovaly s posledním Hamburkem 2:2 a jsou stále na sestup.

Kadeřábkův Hoffenheim po třetí v řadě a po sedmé v sezoně remizoval a propadl se na šesté místo. Český obránce odehrál celé utkání a vysloužil si žlutou kartu.

Jan Morávek nezasáhl do zápasu Augsburgu.

Ondřeje Petráka a jeho Norimberk čeká utkání v pondělí večer.

Anglie

Arsenal porazil Bournemouth 3:1 a je čtvrtý. Chytal Petr Čech.

V souboji Skalák – Kalas byl výsledkově úspěšnější prvně jmenovaný. Nastoupil však až na závěrečnou dvacetiminutovku. A protože Newcastle prohrál, ztrácí Skalákův Brighton na první místo už jen dva body. Kalasův Fulham je 10.

Derby po čtvrté v řadě vyhrálo a je už deváté. Matěj Vydra hrál poslední dvě minutky.

Daniel Pudil jen proseděl zápas Sheffieldu a Libor Kozák nebyl ani na lavičce Aston Villy.

[break]

Itálie

Bologna po jedné výhře opět zasedla na šňůru porážek. Láďa Krejčí šel ze hřiště v 83. minutě.

Sampdoria remizovala s předposledním 1:1. Patrik Schick nastoupil v 88. minutě.

Udinese prohrála 2:1. Jakub Jankto odehrál celý zápas ve středu zálohy.

Francie

V 89. minutě přihrával Jaroslav Plašil na vyrovnávající gól a ještě o tři minuty později Bordeaux vystřelilo všechny tři body a je šesté.

Nizozemsko

Václav Černý sledoval výhru prvního týmu Ajaxu jen z lavičky, stejně jako Jaroslav Navrátil bůra svého Heracles.

[break]

Dánsko

Brondby Kodaň vyhrálo 3:1 a je druhé. Jan Kliment naskočil v 81. minutě.

Filipa Nováka čeká zápas v pondělí večer.

Belgie

Česká legie v Belgii zažila tragický víkend. Mouscron Stefana Simiče dostal 7:0 a Genk Jakuba Brabce 6:0. Oba čeští stopeři odehráli celá utkání. Jakub Brabec navíc viděl žlutou kartu.

Švýcarsko

Suchý s Vaclíkem porazili třetí Sion 2:1 a pomohli Janu Lecjaksovi k druhému místu. Jeho Young Boys vyhráli stejným výsledkem a český obránce, jenž naskočil do zápasu už ve 12. minutě, si připsal asistenci na rozhodující gól.

[break]

Turecko

Tomáš Necid konečně naskočil do zápasu alespoň ze střídačky. Hrál 20 minut a viděl žlutou kartu. Sivok zvládl celé utkání a jejich tým nestačil na Galatasaray.

Zdeněk Zlámal se opět přesunul na střídačku a jeho konkurent vychytal čisté konto.

Daniel Kolář viděl ve 24. minutě rovnou červenou kartu, jeho tým i s Františkem Rajtoralem pak prohrál 2:0 a je bod od sestupu.

Kasimpasa Davida Pavelky prohrála 1:0 a je tři body od sestupu. Hned pět jejích hráčů vidělo žlutou kartu a český středopolař výjimečně nebyl mezi nimi.

Čelůstkův Antalyaspor vyhrál 1:0 a český stoper odehrál celé utkání.

Václava procházku čeká zápas dnes večer.

Rusko

Tomsk prohrál 3:0. David Jablonský (z Teplic) odehrál celé utkání a Lukáš Droppa jej proseděl na střídačce.