eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena
VÝBĚR SOUTĚŽE
ZPRAVODAJSTVÍ ZAHRANIČNÍ LIGY
IKONKA PRO VÁŠ WEB
Rss kanály
Témata
Příspěvky v diskuzi
Vytisknout

TOP 3 hráči, kteří působili na Stamford Bridge i v Parku princů

TOP 3 hráči, kteří působili na Stamford Bridge i v Parku princů

Dva novodobí velikáni kopané. Jenže zatímco Blues už získali i nejcennější trofeje na evropské scéně, pařížskému celku tento úspěch zatím chybí.

Na obou stranách se vystřídala spousta mimořádných hráčů. Někteří se dokonce mohou pochlubit nošením jak modrého londýnského dresu, tak modrého dresu z Parku princů. A ani v jednom případě se nejedná o žádného nazdárka.

Claude Makélélé


Pravděpodobně nejlepší defenzivní záložník své generace, které ale nezískával individuální trofeje. Rodák ze Zairu prožil začátek kariéry ve francouzských klubech Nantes a Marseille. Známým se ovšem stal až nástupem nového milénia přestupem do Realu Madrid.

V týmu plném hvězd odváděl neviditelnou, jenže vždy tak potřebnou práci při narušování útoků soupeře. Vždy stál tam kde stát měl a přiváděl klid do řad svého týmu. Se španělským velkoklubem vyhrál vše co se dalo. Postupem času ovšem ztrácel své místo, a když nakonec posílil Chelsea, prezident Realu Pérez jej tehdy neuctivým způsobem shodil. „Je pomalý, jeho technika průměrná a vždy přihrává dozadu,“ pravil.

U Blues jej naopak přivítali s otevřenou náručí a byl jedním z klíčových můžu její nové éry. Získal všechny anglické trofeje a až jako pětatřicetiletý zamířil do PSG. Po konci kariéry v roce 2011 strávil další dvě sezóny u lavičky Pařížanů jako asistent hlavního trenéra.11. ledna 2017 - Jaromír Železník | Foto: psg.fr
Související články:Komentáře na téma: TOP 3 hráči, kteří působili na Stamford Bridg ...
celkem 0 komentářů
 
Prozatím nebyl vložen žádný komentář, buďte první.
Váš komentář:
 
*
*
* Položky označené hvězdičkou a text příspěvku je nutno vyplnit.Plakátový speciál HATTRICK
právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace