Zidane nepřímo urazil Barcu!

Zhruba před rokem Zinedine Zidane usedl na lavičku Realu Madrid a od té doby utrpěl pouze tři prohry! Ta poslední přišla v neděli proti Seville, kde domácí v závěru otočili zápas. Na tiskovce po utkání Zizou z úst vypustil slova, která žádného fanouška Barcy jistě nepotěší.

Real pod Zidanem pěkně pookřál. Poslední prohru utrpěl ve čtvrtfinále Ligy mistrů proti Wolfsburgu (0:2), v odvětě však kvůli hattricku CR7 postoupil. Na dalšího přemožitele čekali až do 15. ledna, kdy prohráli na stadionu Ramóna Sanchéze Pizjuána v Seville 1:2 i přesto, že ještě v 84. minutě vedli.

Vlastní gól Ramose a přesná rána Jovetiče v 92. minutě nebylo pro Real příjemné, někdy to však přijít muselo. Vzhledem k tomu, že Real před tím neprohrál čtyřicet zápasů v řadě Zidane nějak extra smutný nebyl, zvlášť když jeho tým vede tabulku i se zápasem k dobru. Real se za poslední dva týdny setkal s andaluzským klubem třikrát a bylo to jako na houpačce, prvně vyhrál Real, pak remíza, poté Sevilla.

Francouzský génius soupeře vychválil. "Vyhrál lepší tým. Zasloužili si to, během všech tří utkání proti nám hráli dobrý fotbal. Momentálně jsou druhým nejlepším týmem ve Španělsku, hned po nás," prohlásil. Odborníci a fanoušci Katalánců mohou namítat, že je to Barcelona, v Zidanův prospěch mluví ale i tabulka. První je Real se čtyřiceti body (ale zápasem k dobru), o příčku níže s jednobodovým mankem je klub Jorga Sampaoliho a Katalánci se prozatím musí uspokojit s osmatřiceti body a třetí příčkou. Pro Sevillu hovoří i fakt, že Real, narozdíl od Barcy, porazila.