Třetiligový německý tým dokázal uhrát remízu s Viktorií

Viktoria Plzeň se uprostřed pracovního týdne v rámci španělského soustředění utkala s celkem SV Wehen Wiesbaden.

Binec jménem jarní liga! Stále se neví, kdy bude hrát Sparta, Slavia či Plzeň

Červenomodří s německým klubem po prvním dějství prohrávali, krátce po změně stran ovšem obstaral vyrovnání střídající Krmenčík.

Lídr české soutěže následně otočil výsledek díky Suchanovi, jemuž přihrával Poznar, ovšem devět minut před koncem Němci vyrovnali náramnou trefou z dvaceti metrů do šibenice Kozáčika a zápas tak skončil smírně 2:2.

"Němci berou i přípravné zápasy velmi vážně. Hráli v maximálním tempu a nic nevypustili. Už jenom to, že je to tým z třetí ligy a je na soustředění ve Španělsku, je jasný důkaz, že přípravu berou vážně," ozřejmil zkušený středopolař Milan Petržela.

Západočeský soubor kouče Romana Pivarníka čekají na Pyrenejském poloostrově ještě dvě další utkání. 20. ledna ho čeká švýcarské Servette Ženeva a o tři dny později jihokorejský Ulsan Hyundai FC.

Příprava:

Viktoria Plzeň - Wehen Wiesbaden 2:2 (0:1)
Branky: 55. Krmenčík, 78. Suchan - 20. Schäffler, 81. Muiomo.

Plzeň: I. poločas: Bolek - Matějů, Hejda, Hájek, Janža - Kopic, Hromada, Hrošovský, Zeman - Bakoš Ďuriš II. poločas: Kozáčik - Řezník, Hejda, Hubník, Limberský - Petržela, Hlavatý, Suchan, Kovařík - Poznar, Krmenčík