Drchal se trefil za Boleslav, Příbram podlehla Dukle, Liberec dostal výprask od Rapidu

Příprava na ligu vrcholí, nejvyšší soutěž totiž začíná už příští týden. Většina účastníků Fortuna ligy odehrála v sobotu nějaké přípravné utkání, ve většině případů se jednalo i o generálku na ligu. Příbram si nedá za rámeček prohru s druholigovou Duklou, výhru na poslední chvíli naopak získala Zbrojovka Brno. Hrála se ale i další utkání.

Karviná doma přivítala druholigový Třinec a jedinou branku domácích vstřelil z penalty Ndefe, Třinec ovšem v druhé půli vyrovnal a odvezl si z Karviné remízu 1:1. Další tým z Moravskoslezského kraje Baník Ostrava vyzval rakouský Hartberg a byl o poznání úspěšnější, díky brankám Jiráska, Pokorného, Tijaniho a Azatského totiž zvítězil 4:1.

Rakouského soupeře chtěl porazit i Slovan Liberec, to se ale nepovedlo. Rapid Vídeň zvítězil nad Severočechy 3:0. Další celek od našich jižních sousedů, Sturm Graz, změřil síly s Opavou a po devadesáti minutách se s ní rozešel smírně 1:1. Jablonec doma dokázal porazit druholigovou Jihlavu 2:1, zatímco Slovácko nestačilo na rakouskou Admiru Wacker poměrem 2:3.

Klokani doma remizovali s Teplicemi 1:1, Příbram ovšem podlehla druholigové Dukle Praha 1:3. Olomouc doma přivítala nedaleký Prostějov a přípravné utkání jí vyšlo, druholigového soupeře totiž porazila 2:0. Zlín doma naopak nedokázal udržet vedení nad nováčkem ligy a Zbrojovka Brno ve druhé půli díky brankám Čermáka a Vintra zápas zvrátila na svou stranu a vyhrála 2:1.

Generálka se povedla i Mladé Boleslavi, která porazila na domácím hřišti Varnsdorf 3:0. Po půlhodině hry otevřel skóre Túlio, poté se prosadil Drchal, který také neproměnil pokutový kop a v 65. minutě uzavřel na konečných 3:0 Ikaunieks.