Trápící se Hannover má zachránit Neururer

Trápící se Hannover má zachránit Neururer

Novým trenérem fotbalistů Hannoveru bude Peter Neururer. Vedení německého klubu, jehož barvy hájí i Jiří Štajner, padesátiletého kouče jmenovalo do funkce před něklolika dny. Odvoláni byli Ewald Lienen a jeho asistent Michael Frontzek.

Neururer, jenž do konce minulé sezony trénoval Bochum, řekl německé agentuře SID, že v Hannoveru podepsal smlouvu do roku 2007.

"Tři a půl měsíce bez fotbalu mi stačilo. Už jsem šel manželce i dětem na nervy. Hrát jenom golf a jezdit na motorce - to na vyplnění dne nestačí. Fotbal je můj život," řekl Neururer agentuře SID.

Funkcionáři třináctého celku nejvyšší soutěže výměnou trenéra zareagovali na výsledkovou krizi uplynulých týdnů. Hannover vyhrál jen jeden z posledních osmi zápasů.

Lienen se mužstva ujal v březnu loňského roku. V tomto bundesligovém ročníku je po Klausi Augenthalerovi z Leverkusenu a Wolfgangu Wolfovi z Norimberku třetím propuštěným koučem. Hannover je nyní pouhé tři body od sestupu - v posledním dvanáctém kole doma jen remizoval s ještě hůře umístěnou Mohučí.

[ 10.11.2005 - ČTK / eFotbal ]