Maicon varoval Marseille: Dobře ví, že jsme skvěle připraveni

Maicon varoval Marseille: Dobře ví, že jsme skvěle připraveni

[tag]LIGA MISTRŮ[/tag] Ve středu večer se hrají poslední dvě utkání prvního kola osmifinále Ligy mistrů. Olympique Marseille hostí Inter Milán a švýcarská Basilej, kde hraje také český obránce Radoslav Kováč, přivítá německý Bayern Mnichov.

Ve francouzské lize je Olympique Marseille až na čtvrtém místě, když na vedoucí Paris Saint-Germain ztrácí dvanáct bodů, v Lize mistrů chce ale bojovat o postup do další fáze. Stejné ambice má však také Inter Milán. Tomu patří v Serii A dokonce až sedmá pozice.

Brazilský obránce italského celku Maicon se na zápas proti Marseille těší. Současný kouč domácích Didier Deschamps ho vedl kdysi při společném angažmá v Monaku. "Dobře mě zná, naučil mě hodně o evropském fotbalu, se kterým jsem neměl zkušenosti. Bude to pro ně těžký zápas, protože oni dobře ví, že jsme skvěle připraveni," uvedl Maicon. Sílu Interu uznal také sám Deschamps: "Určitě budou hrát jinak než v lize. V Lize mistrů máte jinou motivaci," řekl Deschamps.

Švýcarská Basilej je překvapením letošního ročníku Ligy mistrů, když postoupila na úkor Manchesteru United. V osmifinále jí čeká Bayern Mnichov. V kádru švýcarského týmu je také český obránce Radoslav Kováč. Pikantní ale bude souboj pro švýcarského fotbalistu Xherdana Shaqiriho, který je odchovancem Basileje, ale před dvěma týdny přestoupil právě do Bayernu.

Ze své návštěvy Mnichova před přestupem má Shaqiri zábavnou historku. "Ptal jsem se pana trenéra Heyncekse, jestli se na mě nebude zlobit, když jim dám v osmifinále gól? A on mi řekl: Nám? To už asi ne," usmál se Shaqiri, který už v Německu zůstal.

Středeční program osmifinále Ligy mistrů, 1. zápasy:


20.45 Olympique Marseille - Inter Milán
20.45 FC Basilej - Bayern Mnichov