Villas-Boas věří v postup: Už od ledna se hodně zlepšujeme

Villas-Boas věří v postup: Už od ledna se hodně zlepšujeme

[tag]OBSAHUJE OHLASY[/tag] Úterní prohra 1:3 v osmifinále Ligy mistrů v Neapoli opět zvyšuje intenzitu spekulací o odvolání portugalského trenéra Chelsea André Villase-Boase.

Po prohře 1:3 v Neapoli vážně hrozí vyřazení Chelsea ze soutěže a navíc londýnský tým nevyhrál už pět soutěžních zápasů v řadě za sebou. Také Arsenal je na pokraji vyřazení, minulý týden prohrál na půdě AC Milán 0:4 a pokud by oba londýnské kluby vypadly, znamenalo by to, že poprvé od roku 1996 nebude mít Anglie ve čtvrtfinále Ligy mistrů své zastoupení.

Trenér Chelsea André Villas-Boas se však potýká nejen s výkony svého týmu, ale podle anglických médií rovněž s mocným odporem celého mužstva. Přestože Portugalec stále sebevědomě věří v tříletý plán omlazení týmu, ruský majitel klubu Roman Abramovič možná už nebude tak trpělivý. „Dokud se nedostaví výsledek, bude se spekulovat,“ netrápí se čtyřiatřicetiletý trenér. „Potřebujeme se zbavit chyb v obraně. Musíme také zlepšit koncentraci a efektivitu.“

Chelsea chybí její kapitán John Terry. „Dostáváme bez Johna, který je klíčovým hráčem, hodně gólů. Ale už se od začátku ledna hodně zlepšujeme. V ostatní hráče věřím a pokračujeme s nimi v práci,“ přidal Villas-Boas.

Hodně kritiky míří na stopera Davida Luize, který lehkovážně přišel před třetím gólem Neapole o míč. „Je jasné, že se stane terčem kritiky, ale je to fantastický mladý hráč s velkou budoucností. Ale má se co učit, bude se ještě zlepšovat,“ uznal kouč.

Nespokojení však začínají být také fanoušci Chelsea, kteří si před devíti lety po příchodu Abramoviče zvykli na výhry. Jen tři týmy dokázaly ve vyřazovací části Ligy mistrů za 20 let dohnat a otočit dvougólové manko. „Chci, abychom byli tím čtvrtým týmem,“ doplnil Villas-Boas.