Dění z trávníků už známe, ale co se dělo v 17. kole v ochozech?

Dění z trávníků už známe, ale co se dělo v 17. kole v ochozech?

[hot]SVĚT FANOUŠKŮ[/hot] Jarní start tuzemské nejvyšší soutěže přivál na portál eFotbal.cz novou rubriku, v níž budeme po každém odehraném kole Gambrinus lig hodnotit, co se dělo na tribunách - tedy tam, kde se vyskytují ti, pro něž se celý tento produkt vyrábí. 1. díl máte níže...

Bohemians 1905 - Jablonec 1:2 (0:1)Domácí: I přes proklamovanou pietu a uctění památky zesnulého bývalého ředitele Bohemians 1905 Lukáše Přibyla si cestu na stadion našlo pouze 2199 fanoušků. Je vidět, že ani tato událost nedostane do nenáviděného Edenu zapřísáhlé odpůrce tohoto stadionu, kteří šli raději zapálit svíčku do jediného pravého domova Bohemky – vršovického Ďolíčku.

Fanoušci na stadionu, i přes svůj nízký počet, vytvořili důstojnou atmosféru, když se jich valná většina sešla za jednou z branek na jižní tribuně. Fandili neúnavně celý zápas a vrchol jejich představení přišel ve 33 minutě, kdy se nad jejich hlavami objevila plachta s fotografií Lukáše Přibyla, stovky zelených srdcí a vše doplnily asi dvě desítky bengálských ohňů. Důstojné rozloučení!

Hodnocení: ****

Hosté: Hostů z Jablonce dorazilo cca. 20. Za celý zápas se hlasově projevili jen párkrát, nejspíš s vědomím, že proti domácí přesile nemají sebemenší šanci.

Hodnocení: *

Dukla Praha - Viktoria Žižkov 3:0 (3:0)Domácí: Na malé pražské derby bylo zvědavo pouze 1254 diváků. V domácím sektoru byla tradiční dvacítka sporadicky fandících fanoušků.

Hodnocení: *

Hosté: Hostů ze Žižkova dorazilo cca. 50. Při vstupu měli velké problémy s místními security, kteří nechávali některé fanoušky dokonce zouvat z bot a stoupat do louží. Na samotném zápase žižkováci fandili lépe než jejich rivalové z Dukly.

Hodnocení: **

Slovan Liberec - Hradec Králové 3:1 (1:0)Domácí: Na stadion U Nisy si našlo cestu 3897 diváků. V tradičním rohovém sektoru se pak sešlo asi 250 fandících. Celý zápas provázelo průměrné fandění. Připraveny byly také dvě chorea. Prvním byla vtipná parafráze slavné anglické fotbalové písně z „You’ll never walk alone” na „You’ll never freeze alone” reagující na současné klimatické podmínky. Vše doplňoval sněhulák a “sněžení” natrhaných papírků.
Druhým bylo 12 eurohvězdiček předělaných do stylu Ligy Mistrů s uprostřed namalovaným Ještědem a radnicí města Liberce. Nápis “Liberec, evropské město sportu 2012? Spolu to zvládneme!” odkazoval na tento “titul”, který město získalo a které by bylo ideální potvrdit účastí v evropských pohárech.

Hodnocení: ***

Hosté: Hostů do Liberce dorazilo na 250 i se svými přáteli z Mladé Boleslavi. Hradečáci zpočátku fandili lépe než domácí, postupem času však jejich podpora upadala. Připravili si jedno choreo, když se na plachtě objevil namalovaný Ještěd s černobílou vlajkou a nápisem „My jsme tady doma!“. V jejich sektoru se také několikrát objevila pyrotechnika.

Hodnocení: ***

Příbram - Slavia Praha 0:0 (0:0)Domácí: Domácí hlasatel na stadionu oznámil návštěvu 3336 diváků. Vedle velké sektorové vlajky na jedné z podélných tribun se sešla asi dvacítka fanoušků s bubnem, kteří se párkrát pokusili podpořit své hráče. To však byla jediná hlasová, nebo vizuální prezentace domácích.

Hodnocení: *

Hosté: Hosté do nedaleké Příbrami vyrazili organizovaně v koloně asi 30 aut. Na tribuně se jich sešlo přibližně 500, když většina z nich měla stejného, červeno-bílého kulicha, což dalo poměrně pěkný efekt. Fandění nebylo zpočátku špatné, s přibývajícím časem však hodně upadalo. Za celý zápas se několikrát ozvaly pokřiky na nenáviděného trenéra Straku a v jednu chvíli sektor rozzářilo pár žlutých ohňů.

Hodnocení: ***

Teplice - Viktoria Plzeň 3:4 (1:1)Domácí: Na Stínadla v Teplicích dorazilo 3350 diváků. Skupina 30-40 fandících byla tradičně na jedné z podélných tribun a v rohovém sektoru za vlajkou „Sektor 15“ se sešlo kolem 30 fanoušků. Obě skupiny fandily nezávisle na sobě a jejich podpora byla na poměry podprůměrná.

Hodnocení: *

Hosté: Hostů z Plzně přijelo podpořit svůj tým 90 fanoušků. Celý zápas vytrvale fandili, ale v tomto počtu přeci jen nejdou dělat zázraky. Nad jejich hlavami se také objevily dva bengálské ohně…

Hodnocení: **

Mladá Boleslav - Baník Ostrava 2:1 (2:0)Domácí: Na stadion si našlo cestu 3850 diváků. Fandících domácích se v sektoru sešlo kolem 50-ti. Jejich podpora však byla po celý zápas podprůměrná a slabá.

Hodnocení: *

Hosté: Hostů přijelo do Boleslavi kolem 400. Speciálně k tomuto utkání byla připravena série zimních čepic. Fandění bylo zpočátku výborné, ale prostřední pasáž zápasu byla ze strany „chacharů“ přeci jen slabší. Podpora týmu se opět zlepšila až po incidentu s pořadateli a policií.

Připraveny byly dvě choreografie – první k 6. výročí jednoho z fanklubů Baníku, skupiny „Thugs from Havířov“. Na plachtě byly ve vavřínech znázorněny znaky Baníku, města Havířov a velká šestka. Ve spodní části sektoru pak nápis s názvem této skupiny. Druhé choreo byla plachta s předělaným znakem Baníku do tvaru srdce a s jasným heslem, se kterým přišli do Baníku noví majitelé – „Zachraňme Baníček!“

Hodnocení: ***

Sigma Olomouc - České Budějovice 0:0 (0:0)Domácí: 5667 diváků sledovalo bezbrankovou remízu na Andrově stadionu v Olomouci. Domácí sektor čítal na 200 fandících fanoušků. Ti se prezentovali vytrvalou, leč průměrnou podporou. K vidění byly také nové vlajky na tyčích a obouruční vlajky, jenž daly pěkný efekt.

Hodnocení: ***

Hosté: Fanoušci hostů do Olomouce nedorazili.

Hodnocení: -

Sparta Praha - Slovácko 1:0 (1:0)Domácí: 8362, to je počet diváků, kteří navštívili první jarní utkání se Slováckem. V kotli se sparťanů sešlo cca. 500. Jejich podpora byla první poločas kvalitní, nejspíš i díky novému bubeníkovi, druhý však, i kvůli předváděné hře, horší a horší. V sektoru sparťanů se objevila nějaká ta pyrotechnika a na plotech viselo pár „anti-Hřebíkovských“ transparentů. Toho v minulosti z Letné fanoušci vyštvali, ale před jarní sezónou se Hřebík do Sparty vrátil.

Hodnocení: ***

Hosté: Hostů ze Slovácka dorazilo 100. Prezentovali se několika desítkami malých vlajek na tyčích a ne příliš hlasitým fanděním. Sektor měli ověšený asi 15 vlajkami.

Hodnocení: **

[img id="37008"][img id="37007"][img id="37003"][img id="37001"][img id="36999"][img id="36998"][img id="36997"][img id="36996"]
Zdroj: slaviaultras.cz, chachari.cz, supras-unisono.info, spartaforever.cz, bohemians.cz.