Řádění fans? Na Dukle řádili pořadatelé! Zasáhne disciplinárka?

Řádění fans? Na Dukle řádili pořadatelé! Zasáhne disciplinárka?

[hot]KOMENTÁŘ[/hot] Po prvním jarním kole se média zaměřila na incident s fanoušky Baníku Ostrava v Mladé Boleslavi, o němž navíc informovala dosti jednostranně. Ono to tam s těmi „zlými“ ultras a „hodnými“ pořadateli nebylo tak černobílé. Případ bude řešit disciplinární komise. Dávám k ní ovšem tímto podnět, že by měla zahájit řízení i s pořadateli Dukly Praha za jejich řádění v utkání s Viktorií Žižkov a za nepřiměřený zákrok proti žižkovským fanouškům.

Tenhle případ nikdo v médiích neřešil, ostatně na televizní zahajovací jarní duel Dukla – Žižkov (3:0) přišla podle očekávání trapná návštěva - něco přes 1200 diváků. Ovšem i tak byli žižkovští fandové před utkáním zbytečně šikanováni, museli si zouvat boty a stát v zimním únorovém počasí v loužích. A co víc, během zápasu byl příslušníkem pořadatelské služby jeden z příznivců Viktorie Žižkov nepřiměřené zbit tak, že skončil ve střešovické Ústřední vojenské nemocnici. Je sice hezké, že tento člen „security“ údajně přišel o místo, ale bude za to potrestána i Dukla?

Výmluvně popsal páteční dění na Julisce fanoušek s přezdívkou „Žižkovák 28“: „Páteční zápas byl opravdu nejhorší, jaký jsem kdy v životě zažil. Chování security a Policie ČR se nedá ani popsat! Sundávat si boty, stát v kaluži vody, svlékat si bundu... KDE TO JSME? A to bylo jen před zápasem. Na stadion jsem se dostal za stavu 1:0. A napadení našich fanoušků členy security? Když se někdo zeptá, co se děje a dostane dvě pěstí na hlavu?! Český fotbale, prober se! Raději bych viděl Viktorku někde v ČFL, ale byl by tam klid od security, Policie ČR a vlastně od všeho. Viděli bychom slušný fotbal a rozhodně by lístek nestál 140 Kč jako v pátek na Julisce. Za 140 korun bych měl klobásu, dopravu i pár piv. Po pátečním zápase jsem poprvé v životě přemýšlel, zda-li má ještě cenu jít vůbec někdy na fotbal.“

Když má někdo protekci…


„Český fotbal pro fanoušky“ opravdu se vším všudy? Na minulým režimem protežovanou exvojenskou Duklu téměř nikdo nechodí, tak vyženeme z ochozů i fanoušky hostí? Nevšiml jsem si, že by s příznivci Viktorie Žižkov byly někdy někde nějaké vážnější problémy. Ani jich moc není, ovšem doma pod Vítkovem fandí vždy poctivě a většinou i docela vtipně. Na Julisce museli do ponožek a do louží.

Byli takto pořadatelé pozorní i vůči domácím fandům? Asi těžko. Dukla se stala znovu protežovaným klubem. Zatímco Viktoria Žižkov si musela na ligu zřídit vyhřívaný trávník už v letní přestávce, duklisté dostali odklad a navíc mohli hrát na stadionu, jehož tribuny ani náhodou neodpovídaly svazovým předpisům, rekonstrukce probíhala za chodu. Jenže jiné kluby na rozdíl od Dukly nemají ve svém managementu šéfa svazové komise pro stadiony…

Jinak Dukla pod vedením šikovného trenéra Luboše Kozla hraje docela pěkný fotbal. Škoda, že to skoro nikdo nevidí. A když přijde na Julisku pár hostí, musí se potupně zout a někteří z nich dostanou i přes hubu. Aby v tom prázdném domě zbytečně nerušili.