Hašek očekává otevřený zápas, hodně lidí a hezký fotbal

Hašek očekává otevřený zápas, hodně lidí a hezký fotbal

Pražská Sparta zavítá v páteční předehrávce 18. kola ligy na hřiště Hradce Králové, kde může v případě vítězství zvýšit dočasný náskok v čele tabulky na devět bodů před druhým Libercem. Domácí "Votroci" budou po prohře v Liberci usilovat o první jarní body.

Spartě bude v pátek chybět dvojice Marek Matějovský a Manuel Pamič, kteří mají disciplinární trest, nenastoupí ani zraněný Ladislav Krejčí, který se stále nezapojil do tréninku s prvním týmem Sparty. Mimo hru je také pravý bek Ondřej Kušnír (rekonvalescence po zranění kotníku) a nejistý je start univerzála Tomáše Přikryla, který prodělal virózu.

"Máme jasnou představu o tom, jak si poradíme, ale na herním stylu se nic měnit nebude. Musíme udělat tři změny v sestavě, to je až dost a jiné už neplánujeme," řekl první trenér Sparty Martin Hašek. Letenští v prvním jarním kole doma se Slováckem herně nijak nezářili, v Hradci se chtějí prezentovat aktivnějším výkonem.

"Musíme se zlepšit hlavně v pohybu. V takovém případě se automaticky zvednou i jiné činnosti - presink, individuální práce s míčem, budou tam častější pokusy o střelbu. Očekávám otevřený zápas, Hradec bude v pohybu, kombinovat, útočit. Věřím, že přijde hodně lidí a bude to hezký fotbal," dodal Hašek.

Východočeši prohráli první jarní zápas v Liberci 1:3 a se svoji hrou nebyli příliš spokojeni. "Byl to první zápas po zimní přestávce proti velmi dobrému soupeři. Myslím si, že jsme neodvedli to, co jsme měli. Chyběla nám odvaha a chuť hrát," okomentoval vstup do jarní části Gambrinus ligy kapitán Hradce Milan Fukal.

Kouč Hradce Králové Václav Kotal si nemyslí, že by absence tří hráčů základní sestavy hosty výrazně oslabily. "Až samotné utkání ukáže, zda absence těchto hráčů bude pro Spartu ztrátová, nebo ne. Když se podíváte na jejich sestavu, tak je tam jeden kvalitní hráč vedle druhého," prohlásil Kotal.

Páteční utkání budou provázet zvýšená bezpečnostní opatření. Vstupenku na utkání si mohou fanoušci koupit pouze po předložení osobního dokladu a do sektorů, které jsou vyhrazeny pro domácí diváky, by se neměli dostat fanoušci Sparty. "Pro bezpečnost fanoušků uděláme maximum. Ti by nám na druhou stranu měli práci ulehčit svým včasným příchodem na stadion. Brány stadiony a pokladny se otevírají dvě hodiny před utkáním, tedy přesně v 18,15 hodin," uvedl hlavní pořadatel zápasu Jakub Mach.

FC Hradec Králové - AC Sparta Praha
(Pátek 24. února, 20.15, Nova Sport)