Kolik zápasů si nezahraje kat Krejčího Ondřejka?

Kolik zápasů si nezahraje kat Krejčího Ondřejka?

Útočník Václav Ondřejka ze Slovácka dostal od Disciplinární komise Fotbalové asociace za sobotní surový faul na Ladislava Krečího ze Sparty stop na šest zápasů.

Ondřejka v 62. minutě sobotního zápasu na Letné fauloval Krejčího skluzem na stojnou nohu a od hlavního rozhodčího okamžitě viděl červenou kartu. Další tvrdý trest dostal útočník Slovácka od disciplinární komise, stop na 6 zápasů nepodmíněně pro Ondřejku znamená možný návrat do ligového kolotoče až první dubnový víkend v rámci 24. kola nejvyšší soutěže.

"Disciplinární komise rozhodovala v kontextu s podobnými zákroky a tresty z minulosti. Trendem je trestat surovou hru. V tomto smyslu jsou instruováni rozhodčí a pochopitelně také posuzování disciplinární komisí jde s tímto směrem ruku v ruce," zdůvodnil předseda disciplinární komise Jiří Golda.

Trest pro Václava Ondřejku je jedním z nejvyšších v české lize. Před dvěma a půl lety dostal teplický obránce Milan Matula za úder loktem do obličeje plzeňského Petra Jiráčka stop na osm utkání, v září 2007 pak sparťanský obránce Tomáš Řepka pykal za vulgární urážky rozhodčího a napadení pořadatele v Teplicích, když mu disciplinárka vyměřila trest na sedm zápasů nepodmíněně.