Ať mi zase lidi přijdou do hlediště nadávat, říká posila Baníku

Ať mi zase lidi přijdou do hlediště nadávat, říká posila Baníku

V minulosti to neměl jako vysoký útočník s fanoušky lehké a teď si na to při návratu do Baníku Ostrava Lukáš Magera vzpomněl. V úterý bylo dotaženo jeho hostování z anglického Swindonu a ve čtvrtek už pózoval s dresem s číslem 8, se kterým vyběhne v sobotu proti Jablonci.

„Je to pravda, že ještě rok před mým odchodem do Temešváru to nebylo optimální. Lidi na mě často nadávali a neměl jsem to jednoduché,“ vzpomíná. Poté však přišla sezona pod trenérem Večeřou, kdy Baník skončil třetí, v týmu hráli Galásek či Svěrkoš a právě se Svěrkošem vytvořil Magera skvělý útok. „S lepším útočníkem než je Svěrky jsem nikdy nehrál. Moc si rozumíme, hráli jsme spolu už v dorostu a hned na prvním tréninku ve středu bylo poznat, že nepotřebujeme žádný čas,“ potvrdil rychlé sehrání Lukáš Magera.

Při otázce, kolik fanoušků může přijít na důležitý sobotní zápas proti Jablonci, Magera dodal. „Vím, že to teď není moc slavné. Já v Baníku zažil časy, kdy chodil plný stadion a ještě před mým odchodem do Rumunska před třemi a půl roky jich chodilo hodně,“ vzpomíná. Generální manažer klubu Verner Lička poukázal na vysoký počet kliknutí na článek o Magerově příchodu na oficiálních stránkách. „Normálně tam bývá třeba tak tři až pět tisíc kliků, ale teď jich tam bylo skoro devatenáct tisíc,“ udivilo ho. „Možná se zase ve fanouškovské obci začíná něco dít,“ věří. „Tak by snad mohli přijít všichni ti, co sedí u počítačů. I třeba ti, co tam nadávají. Můžou přijít zase nadávat mě. Aspoň bude víc lidí,“ usmívá se Magera.

V říjnu loňského roku pózoval s dresem číslo 8 na Bazalech Marek Jankulovski a po osmi minutách pobytu na hřišti se zranil a tento týden oficiálně ukončil kariéru. To Mageru od stejného čísla neodradilo. „Jsem rád, že byla osmička volná, já s ní hrával ještě v Dolním Benešově. Pak i v Baníku v dorostu, ale v áčku ji měl Pavel Besta a přes toho to moc nešlo,“ podotkl Magera. „Osmička Magera, dvacet tři gólů,“ prohlásil na konto řeči o číslech na dresech trenér Baníku Pavel Malura, který vedl Mageru se Svěrkošem i v dorostu. „Hrávali spolu dlouho a tehdy v té sezoně dal Lukáš 23 gólů, o dva více než Vašek Svěrkoš,“ nosí v hlavě databanku Malura.

Ze čtvrté anglické ligy rovnou do české nejvyšší soutěže. Pro Mageru žádný problém. „Pozor, ta soutěž má dobrou úroveň,“ upozorňuje. Ovšem od 15. ledna Magera ve Swindonu nehrál. „Přišel nový útočník a hned začal hrávat. Bylo nás v týmu pět. Tak jsem cítil, že bych potřeboval hrát a jít jinam. Jsem rád, že to vyšlo s Baníkem a budu se snažit pomoct mu k záchraně,“ těší se. Už v sobotu prý bude hrát. „Nastoupí,“ potvrdil Malura, ale neřekl tím, zda v základní sestavě či jako náhradník. Nejspíš ale bude na hřišti. „Jeho vazba na Svěrkoše je známá, navíc je to velmi pracovitý útočník, jak v presinku, tak při útočných ale i obranných standardkách,“ doplnil trenér Malura. „Jsem fyzicky připraven, žádné manko nemám, trénoval jsem dobře,“ potvrdil Magera.