Boleslav popírá tvrzení Pelty o tom, že pořadatelsky selhala

Boleslav popírá tvrzení Pelty o tom, že pořadatelsky selhala

Středočeský klub z Mladé Boleslavi se ohradil proti výrokům předsedy FA ČR Miroslava Pelty o tom, že v nedělním domácím zápase proti Ostravě selhala pořadatelská služba, která nedokázala zabránit potyčkám s fanoušky Baníku.

Duel v Mladé Boleslavi byl na několik minut přerušen kvůli bitkám ostravských příznivců s pracovníky pořadatelské služby, jejíž tři členy musela záchranná služba ošetřit a pro podezření ze zlomenin a otřesu mozku odvézt k vyšetření.

Miroslav Pelta v rozhovoru pro MF DNES zpochybnil zákrok pořádající agentury. "Podle informací, které mám, šlo mimo jiné i o selhání pořadatelské služby. Její neadekvátní zákrok vzbudil emoce a situaci ještě víc eskaloval," řekl Pelta. Klub z Mladé Boleslavi se tomuto výroku brání. "Považujeme výroky pana předsedy FA ČR Miroslava Pelty, který se utkání osobně nezúčastnil ani si od nás nevyžádal žádné podrobnější informace, za přinejmenším nešťastné," informovala Boleslav v tiskové zprávě.

Utkání proti Baníku Ostrava bylo podle Středočechů zařazeno do kategorie „C“, tedy nejvyššího stupně rizikovosti. Z tohoto důvodu byly zdvojnásobeny počty pořadatelů na 90 osob, navýšeny počty městských strážníků na 20 osob a povolána pořádková a zásahová jednotka Středočeského kraje v celkovém počtu 110 osob. "Tyto manévry probíhaly kvůli cca třem stovkám avizovaných fanoušků rizikového charakteru z Ostravy, kteří opakovaně narušují průběh fotbalových zápasů v České republice. Přijatá opatření stála FK Mladá Boleslav na toto jedno utkání cca 80 000,- Kč," informuje Boleslav.

Také tiskový mluvčí Policie ČR v Mladé Boleslavi Ladislav Mareš se zastal klubu. "Neshledali jsme žádné vážné pochybení ze strany pořadatelů. Zkonstatovali jsme, že podle všeho šlo o cílenou provokaci za strany dvou cizinců, kteří se snažili incident vyprovokovat. Je jasné, že i kdyby pořadatelská služba navýšila svůj počet dvojnásobně, těžko by zabránila vzniklé situaci," prohlásil Mareš.