Zdařilý start podle Koubka? Vyplenit hřiště poslední Viktorie

Zdařilý start podle Koubka? Vyplenit hřiště poslední Viktorie

Hráči Viktorie Žižkov jsou po sedmácti kolech na posledním místě tabulky první ligy, nyní mají v 18. kole na domácím hřišti šanci napravit úvodní jarní porážku z Julisky (0:3). Mladá Boleslav by ale ráda v hlavním městě v neděli od 10.15 navázala na domácí vítězství nad Baníkem Ostrava 2:1.

Pro mnohé experty je Žižkov kandidátem na sestup číslo jedna. V prvním jarním duelu Viktoria prohrála v derby na Dukle 0:3, ale teď má možnost vše napravit v domácím utkání s ambiciozní Mladou Boleslaví. "Uděláme vše pro to, abychom zkusili první ligu zachránit. Nesmí nám utéci začátek zápasu, tak jako na Julisce. Je to opravdu klíčový souboj, ve kterém se chceme chytnout a přiblížit naději na záchranu," konstatoval odhodlaně slovenský fotbalista ve službách Žižkova Jaroslav Hílek, který hrál naposledy v Dunajské Stredě.

Ten dobře veděl, že jej při angažmá na Žižkově čeká jen boj o záchranu, přesto se rozhodl do pražského týmu jít. "Musím říct, že jsem věděl o problémech, které Viktorka měla. Ale musím říct, že vedení klubu se ke mně chová velmi korektně a žádný problém v tuto chvíli nevidím, takže je vše v pořádku. Jediný problém je naše postavení v tabulce, takže nám nezbývá, než proti Mladé Boleslavi vyhrát," dodal.

Fotbalisté Mladé Boleslavi vstoupili do jara na domácím hřišti, kde porazili 2:1 tým Baníku Ostrava a nyní míří na půdu posledního celku tabulky. Středočeši mají jasný cíl, chtějí na hřišti Viktorie získat plný počet bodů. „Vítězstvím nad Ostravou jsme dobře začali a abychom mohli start do sezony považovat za zdařilý, potřebujeme naplno bodovat i proti Žižkovu,“ prohlásil Miroslav Koubek, trenér FK Mladá Boleslav. V zápase bude meset obejít bez dlouhodobě zraněného Lukáše Opiely. Mimo hru je i útočník Jakub Synek, kterého trápí zraněný kotník. V rekonvalescenci je po operaci kyčelního kloubu i obránce Tomáš Fabián.

Na podzim vyhrála Mladá Boleslav 2:0 díky dvěma trefám kanonýra Chramosty. Mladá Boleslav hrála s Viktorii Žižkov o prvoligové body pětkrát. Bilance je vyrovnaná, oba týmy se z výhry radovaly dvakrát.

Viktoria Žižkov - FK Mladá Boleslav
(neděle 26. února, 10.15)