Jablonec zachránila v Ostravě až Pitákova hlavička z 93. minuty

Baník Ostrava remizoval v sobotním utkání 18. kola Gambrinus ligy doma s Jabloncem 2:2. Góly domácích dali oba krajní záložníci, nejprve v 10. minutě Fantiš a ve 21. minutě pak po výborném pasu Svěrkoše zvýšil Vrťo, stříleným centrem snižoval Eliáš a v samotném závěru srovnal Piták.

Baník nasadil do základní sestavy čerstvou posilu Lukáše Mageru. Ovšem nikoliv přímo na hrot, ale pod Svěrkoše, který operoval zcela vepředu. Už v 10. minutě pak Magera spolu s Vrtěm zakombinovali a po centru přes celou šíři hřiště se na hranici pokutového území uvolnil Fantiš a trefil přízemní ranou k přední tyči.

Druhý gól v jablonecké síti přišel v 21. minutě. A opět to byl křížný centr. Tentokrát Svěrkoš zleva poslal míč doprava a centr spadl v šestnáctce přesně za obránce Nováka na nohu Vrťa a ten si se šancí věděl rady. Jenže ve 28. minutě snížil překvapivě Eliáš, když z hranice šestnáctky z pravé strany chtěl poslat před branku střílený centr, ale míč mu sjel a skončil u přední tyče překvapeného brankáře Pietrzkiewicze.

Ve druhém poločase se Jablonec tlačil za vyrovnáním, domácím trochu docházely síly, ale přesto mohli přidat třetí gól, když po rohovém kopu Fantiše poslal míč hlavou do břevna Droppa. V 82. minutě pak Kukec ideálně vysunul Vrťa, ale ten si přiťukl míč příliš blízko ke Špitovi a velkou šanci neproměnil. A Jablonec v nastaveném čase skutečně srovnal. Po Jarolímově centru se trefil hlavou Piták.