Sigma vstřelila na Slovácku gól po 585 minutách

Olomouc zvítězila na trávníku Slovácka 1:0. Ve druhé minutě nastavení rozhodl Jan Schulmeister, hosté hráli od 74. minuty bez vyloučeného Brazilce Rossiho, který musel opustit hřiště po druhé žluté kartě.

Olomouc se ani po prvním letošním utkání neodlepila ze sestupového pásma, proto se hned od začátku hnala do útoku. Hanáci měli častěji míc po kontrolou, jenže ve finální fázi byli bezradní. Domácí spoléhali pouze na brejky, z nichž však mohli několikrát udeřit, ovšem Pavelka dvakrát ve slibných pozicích selhal.

Největší šanci Sigmy zahodil mladíček Hála hrající druhý ligový zápas v kariéře. V 17. minutě mu nahrál Schulmeister, jenže střela z pravačky devatenáctiletého beka trefila pouze boční síť. Poté bylo rušno před oběma brankami až v závěru první půle. Dvě minuty před odchodem do kabin Ordoš nedosáhl na míč, který vyslal přes šestnáctku domácích aktivní Schulmeister. Na druhé straně nezakončil další protiútok Volešák.

Po přestávce úroveň hry upadla a nespokojení fanoušci dávali najevo svou nespokojenost pískotem. Slovácku nepomohlo ani vyloučení Rossiho, který uprostřed hřiště zasáhl kopačkou Valentu a po druhé žluté katrě musel ze hřiště.

Naopak mizerný výkon Slovácka potrestali hosté ve druhé minutě nastavení. Přímý volný kop zahrál Schulmeister, jehož rána se odrazila od tyčky na brankovou čáru, kde dorazil míč do sítě Klesnil. Díky jeho první ligové trefě Hanáci ukončili po 585 minutách čekání na vstřelenou branku a po devíti kolech se dočkali vítězství.