Uličný zažil po dlouhé době euforii, Soukup hráče nechápal

Uličný zažil po dlouhé době euforii, Soukup hráče nechápal

[tag]OBSAHUJE OHLASY[/tag] Olomouc se dočkala na trávníku Slovácka po devíti duelech vítězství a díky lepšímu skóre se posunula na 14. pozici před ostravský Baník. Kouč Petr Uličný se tak poprvé od nástupu k týmu mohl radovat z tříbodového zisku.

Report z utkání naleznete zde.

Olomouc v pondělí nevyužila domácího prostředí, v něm s Českými Budějovicemi uhrála pouze bezbrankovou remízu, která Uličného naštvala. Nyní však po šťastném vítězství díky trefě z druhé minuty nastavení zářil. "Po dlouhé době zažívám fotbalovou euforii. Hráči do toho šli s obrovským odchodláním, aby tady vyhráli," poznamenal Uličný.

Jeho týmu zajistil tři body střídající útočník Zdeněk Klesnil, který dorazil do sítě povedený přímý kop Schulmeistera. Ten si svým výkonem vysloužil pochvalu od trenéra Sigmy. "Schulmeister to vyřešil geniálně a zajistil nám nesmírně důležité tři body. Jsem šťastný, že venku hráči ukázali charakter. Zasloužili si vyhrát. Je to pro nás moc krásný zážitek," pravil Uličný, jehož celek čekal v lize na vstřelenou branku 585 minut.

Jeho protějšek Miroslav Soukup po zpackaném zápase jen nechápavě kroutil hlavou. Nemohl najít vysvětlení, proč jeho tým pohybující se ve středu tabulky, selhal v prvním letošním domácím utkání. "Nerozumím tomu, proč jsme byli tak ustrašení a bojácní od samého začátku. Přesto jsme měli gólové šance, jenže Volešák jde sám na bránu a já nechápu, proč ještě přihrává. Očekávám, že takový hráč dá suverénně gól a my jdeme do kabiny s vedením," připomněl Soukup tutovku z konce první půle.

Ve druhém poločase jeho svěřenci trestuhodně promrhali přesilovku trvající více než čtvrt hodinu po vyloučení hostujícího Brazilce Rossiho. "Olomouc hraje v deseti a my začneme bránit výsledek, což je pro mě obrovské zklamání. Nejvíc bych hráčům vyčítal, že nepřidali víc bojovnosti a srdce. Když si vzpomenu na poslední podzimní fantastický zápas s Mladou Boleslaví a srovnám to nyní, tak to bylo úplně jiné mužstvo. Nedokážu si to vysvětlit," dodal zklamaný Soukup, jehož tým fanoušci vypískali.