Hlavně, aby Bílek neřekl, že mě nevyzkoušel, smál se střelec

Hlavně, aby Bílek neřekl, že mě nevyzkoušel, smál se střelec

[tag]OBSAHUJE OHLASY[/tag] Slovan Liberec potvrdil roli favorita a Příbram tak jela ze severu Čech s prázdnou. Obě branky domácího celku obstaral zkušený Jiří Štajner v první půli a byl tak klíčovou postavou duelu.

Report z utkání naleznete zde.

Navíc neustále hrozil obraně středočeského týmu. Po utkání byl ale kanonýr, jenž dal v sezoně už jedenáct branek, spokojený hlavně s výhrou. Mrzelo jej, že Slovan nezvítězil výraznějším rozdílem. "Štve mě to, že jsme nevyhráli vyšším rozdílem. Šance byly, mělo to skončit tři nebo čtyři nula. Když pak šel soupeř do deseti, tak jsme polevili o další stupeň," komentoval zápas autor obou sobotních libereckých gólů.

To, že se Slovan dotáhl v tabulce na Spartu, když na ní momentálně ztrácí tři body, považuje Štajner za příjemné, ale že by už pod Ještědem mysleli na pohárovou Evropu, odmítl. "V pohárech ještě zdaleka nejsme a určitě přijdou zápasy, kdy to nebude po dvaceti minutách dva nula pro nás. Pak nás takové zahozené šance, které jsme tentokrát měli, mohou mrzet. Ale samozřejmě mě těší, že vyhráváme. Měl jsem trochu strach, aby nám to klopýtnutí Sparty v Hradci nesvázalo nohy," poznamenal ofenzivní fotbalista.

Na Štajnera se v současnosti valí chvála ze všech stran, přesto jej trenér národního týmu opomenul v nominaci na nejbližší přípravný zápas. Zkušený liberecký fotbalista vše okomentoval s tradičním humorem. "Někde jsem četl, že mě trenér nepotřebuje zkoušet, tak hlavně, aby pak neřekl, že mě nevyzkoušel," usmál se Štajner, který by si podle libereckého trenéra Jaroslava Šilhavého zasloužil nominaci na letošní mistrovství Evropy. "Když bude pokračovat v takových výkonech, neměla by mu nominace na Euro utéct," prohlásil liberecký kouč.