Viktorka padla už poosmé za sebou

Tým Žižkova, který si v boji o záchranu už nemůže dovolit žádné bodové ztráty, zahájil utkání s vysokým favoritem přímo ideálně. Neuplynulo ani půl minuty a Bálek zatáhl míč po levé straně, nacentroval na vzdálenější tyč a srbský záložník Matej Sivrič prudkým volejem prostřelil brankáře Millera na 1:1. To celou Viktorku výrazně povzbudilo, hrála otevřený útočný fotbal, ale bohužel neproměňovala šance.

V 18. minutě Miller vytáhl výtečnou hlavičku Bálka, ve 38. minutě opět Bálek při přečíslení obrany hostí ztratil ve velkém čtverci míč, další stoprocentní příležitost měl ve 40. minutě Sivrič. Šel na Millera sám, ten vyběhl, ale míč zasáhl špatně. Sivrič měl před sebou prázdnou branku. Na moment však zaváhal a makedonský stoper Dimitrovski na poslední chvíli balón odkopl. Domácí hráli velmi aktivně, měli převahu, ale nakonec šli do kabin zklamaní. Krátce před konečným hvizdem poločasu Mladoboleslavští poslali dlouhý centr před gólmana Ticháčka a odražený balón poslal bosenský záložník Jasmin Ščuk bombou z 18 metrů za jeho záda.

Domácí srdnatě bojovali i po změně stran. Opět se od nich štěstí odvracelo a hosté hráli se stále větší jistotou a nebezpečněji než v první půli. Žižkov se snažil proniknout do šestnáctky hlavně centry Sivriče nebo Miloslavljeva, ale většinou většinou je s přehledem odvracel Rolko a hře Žižkova chyběla kvalitní finální přihrávka. A když už byl Sivrič ve stoprocentní šanci, tak jeho lob minul branku. V 71. minutě Žižkovští však udělali chybu, která je srazila na kolena, prohráli poosmé za sebou a v této sezoně posedmé doma. Bartl chtěl odvrátit centr do velkého čtverce, ale udělal neuvěřitelný kiks, vlastně přihrál střídajícímu Ondřeji Kúdelovi, a ten nadvakrát propálil brankáře Ticháčka na 1:2. V závěru mohl vyrovnat Bálek, ale těsně minul Kotyzův centr. V 90. minutě šel dokonce Mareš na prázdnou bránu hostí, ale místo sítě zbrkle trefil jednoho z obránců.

FK Viktoria Žižkov - FK Mladá Boleslav 1:2 (1:1)
Branky: 1. Sivrič - 45. Ščuk, 71. Kúdela. Rozhodčí: Příhoda - Peřina, Pilný. ŽK: Sloboda, Hílek, Valenta, Bartl - Ščuk, Dimitrovski. Diváci: 1866

FK Viktoria Žižkov: Ticháček - D. Bartl, Bodeček, Kropík, M. Šťastný (73. Slodowy) - Sivrič (78. Kotyza), J. Valenta, Sloboda (75. Jurčo), Hílek, Miloslavjev - Bálek. Trenér: Roman Nádvorník.
FK Mladá Boleslav: Miller - Kalina, Dimitrovski, Rolko, Šírl - Zahustel (64. J. Mareš), Ščuk (67. Janíček), Kulič, Kúdela, Fillo - Chramosta (84 Štohanzl). Trenér: Miroslav Koubek.