Vácha: Remíza Sparty s Plzní by pro nás byla výhra

Vácha: Remíza Sparty s Plzní by pro nás byla výhra

Lukáši Váchovi je sice teprve dvaadvacet let, ale už patří k těm, kteří táhnou rozjetý Slovan Liberec, který stáhl v prvních dvou kolech náskok Sparty o tři body.

"Když začínalo jaro, tak nám říkali, jak bude důležité vstoupit vítězně do sezóny. Jak bude náročné a důležité získat šest bodů. My to dokázali. Teď nám zase budou říkat, že rozhodnou tato dvě kola. Já myslím, že všechny kola, co máme odehrát budou důležitá. Spartu neovlivníme, ani ostatní soupeře. Takže se musíme snažit ovlivnit své zápasy. Musíme makat naplno a získávat body. Je jasné, že kdykoli v sezóně může nastat zlom, může nastat chvíle, kdy se to rozhodne. To ale dopředu nevíš, může to být kdykoli. Pro nás je hnacím motorem nejbližší zápas. V Teplicích chceme vyhrát, chceme jim vrátit porážku. Bude super, když Sparta klopýtne, ale to nestačí. My si musíme ty body uhrát," říká mladík před zápasem Teplicích, kde Slovan nevyhrál sedm let.

Vácha nepatří k těm, kteří by se v médiích bili do prsou, že je Sparta nezajímá a že si hledí jen sebe: "Zajímá mě, kolik na Spartu ztrácíme. Jak říkám, každá jejich ztráta je super a dává nám šanci. Já si ale spíš hlídám co se děje za námi. Kolik bodů máme náskok na ty, co nás chtějí pronásledovat. Když si uděláme pořádný náskok, tak můžeme v klidu sledovat Spartu. Jak jsem říkal, když bude Sparta s Plzní remizovat, tak je to pro nás vítězství. Ale abychom se Plzni vzdálili a Spartě přiblížili, tak musíme v Teplicích vyhrát. A to je základ. Navíc jsou tu i další týmy. Body sbírá Boleslav, Jablonec je také na dostřel. Hlavní pro nás bude soustředit se na své zápasy a nerozptylovat se ostatními. Spartu budeme řešit, až s ní budeme hrát. A ten zápas je daleko," dodal svěřenec trenéra Šilhavého na stránkách severočeského celku.