Vtipný Liberec a spektakulární Baník. Jak se fandilo v 18. kole?

Vtipný Liberec a spektakulární Baník. Jak se fandilo v 18. kole?

[hot]SVĚT FANOUŠKŮ[/hot] Přinášíme pohled do ochozů stadionů Gambrinus ligy, kde v osmnáctém ligovém kole bylo i přes chladné počasí k vidění několik zajímavých choreografií.

České Budějovice - Bohemians 1905 3:1 (2:0)


Domácí: Fanoušci v Budějovicích se dlouhodobě nedají považovat za ty z nejvěrnějších a tak jistě přivítali oživení v osobě Tomáše Řepky v jejich týmu. Paradoxně tak získali podporu několika desítek, zejména jihočeských, sparťanských fanoušků, kteří nejenom, že podporují Tomáše Řepku, ale zároveň fandí právě Dynamu. Na stadionu se sešla celková návštěva 3682 diváků a „domácí“ se prezentovali jedním odpáleným bengálským ohněm a průměrným fanděním.

Hodnocení: **

Hosté: Hostů od Botiče přijelo podpořit klokany na hřišti na 250. Od začátku fandili dobře a to i přesto, že celou dobu sněžilo. Po třetí obdržené brance však podpora logicky upadala. Prezentovali se také nápisem „Ultras 1905“ a několika odpálenými bengálskými ohni.

Hodnocení: ***

[img id="37094"]

Baník Ostrava - Jablonec 2:2 (2:1) 


Domácí: Domácí návštěva 7 102 diváků je zatím nejvyšší návštěvou Baníku v sezóně. Velká část ostravských fanoušků ukončila svůj bojkot, kvůli osobě T. Petery, bývalého majitele klubu a tak to bylo na návštěvě znát. Sektor za jednou z branek, kde se schází domácí kotel, byl kvalitně ověšen vlajkami a domácí si připravili i dvě menší choreografie – na první byl vyobrazen horník a znaky Baníku a družebních polských Katowic doplněno o několik desítek vlajek na tyčích. Druhým bylo vyhození tisíců stříbrných papírků, které daly hezký efekt. Fandění bylo do 30. minuty dobré, ale postupně se zhoršovalo a to tak, že ve druhé půli nebylo domácímu kotli téměř rozumět.

Hodnocení: ***

Hosté: Hostů z Jablonce dorazilo do Ostravy 5 s jednou vlajkou. Zpět do Jablonce však již vyrazili bez ní. Ta skončila v rukách fanoušků Baníku.

Hodnocení: *
[img id="37091"][img id="37092"]

Slovácko - Sigma Olomouc 0:1 (0:0)


Domácí: Domácím se v sektoru sešlo 250 osob. Prezentace v podobě choreografie nebyla tentokrát připravena žádná, k vidění byly pouze tradiční obouruční vlajky. Celkově se na stadionu sešlo 5035 diváků. Fandění bylo po celé utkání na poměry slováckých Fanaticos, jak si skupina v Uherském Hradišti říká, průměrné.

Hodnocení: ***

Hosté: Hostů z Olomouce dorazilo přibližně 130. Krom dobrého fandění po celý zápas se prezentovali i občasnou pyroshow a jednou choreografií, kdy se na plachtě objevila postava Hanáka a choreografii doplňoval nápis „Hanáci só toť“.

Hodnocení: ***
[img id="37097"]

Viktoria Plzeň - Dukla Praha 1:1 (1:0)

 

Domácí: Domácí se po bojkotu utkání se Schalke poprvé usadili na nové tribuně za jednou z branek na stadionu ve Štruncových sadech. Na utkání bylo celkem zvědavo 6641 diváků. Domácí kotel čítající cca. 300 fandících se prezentoval zajímavou choreografií, když se na střeše a ve spodní části sektoru objevily nápisy „Štruncovy sady, tady jsme doma“ a uprostřed sektoru několik stovek mávajících vlaječek. Jednalo se o upozornění, že po nechtěném domově v pražském Edenu se fanoušci opět vrátili do svého pravého domova v Plzni. Další prezentací byl krom velmi kvalitního fandění po celý zápas také nápis "Jsou věci, které si za peníze koupíte, na všechno ostatní je tu Pavel Vrba". Vše doplnilo několik barevných dýmovniček a na konci utkání domácí ještě odpálili pár bengálských ohňů.

Hodnocení: ***

Hosté: Hostů přijela pouze hrstka a krom občasného fandění byly k vidění jen 3 vlajky na plotě.

Hodnocení: *
[img id="37095"][img id="37096"]

Hradec Králové - Sparta Praha 1:0 (0:0)


Domácí: Na domácím stadionu se sice oficiálně sešlo pouze 6500 diváků, ale reálná návštěva se pohybovala kolem 10 000. Domácí kotel se sešel na jedné z podélných tribun v počtu cca. 400 osob. Na začátku utkání si „Votroci“ připravili choreo z černých a bílých krepových papíru, efekt ale nebyl úplně stoprocentní, zato vhozené konfety vypadaly velmi efektně. Ve druhé půli, i kvůli neaktivitě sparťanů, zcela ovládli svůj stadion a byli daleko více slyšet. K vidění byla v sektoru i nějaká ta pyrotechnika.

Hodnocení: ***

Hosté: Hostů dorazilo do Hradce na 500 a dalších 200 se sešlo na vedlejší tribuně. První půli velmi dobře fandili a připravili si jednoduché balónkové choreo, když vytvořili trikoloru svého klubu. Druhá půle byla z jejich strany o dost slabší i kvůli potyčkám s policií za sektorem hostů. Po celé utkání se sparťané prezentovali zajímavou pyroshow a roztáhli ještě transparent s nápisem „Alkohol,rvačky a výjezdy. Pražská kriminálka, nebo sparťanští chuligáni?“.
Hodnocení: ***

[img id="37093"][img id="37098 "]

Slavia Praha - Teplice 0:0 (0:0)

 

Domácí: 4476, to je počet diváků na prvním jarním utkání pražské Slavie. 700-800 se jich sešlo na severní tribuně, kde sídlí kotel sešívaných. Slávisté si připravili jednu menší choreografii, když se na plachtě objevil červeno-bílý knoflík s padesátkou a nad ním nápis „Vše nej, Ivo!“, jakožto přání legendárnímu útočníkovi Slavie Ivo Knoflíčkovi k jeho 50 narozeninám. Na severu se opět sešla většina slávistů v jednotné, červeno-bílé čepici. Fandění bylo na začátku velmi dobré a to i přes nízký počet fandících. Postupem času a s přibývajícími obavami o vstřelení gólu šla atmosféra dolů.
Hodnocení: ***

Hosté: Hostů dorazilo do Edenu 50. Na plotech visely asi 4 žluto-modré vlajky a za nimi se tepličtí snažili místy fandit. Proti domácí přesile však nebyli příliš hlasití.
Hodnocení: *
[img id="37089"][img id="37090"]

Viktoria Žižkov - Mladá Boleslav 1:2 (1:1)

 

Domácí: Na stadionek pod žižkovským vysílačem přišlo podpořit domácí 1856 diváků. V kotli za brankou se sešla přibližně padesátka fandících, která do 30 minuty byla hodně slyšet. Jejich podpora však, i kvůli výsledku, nevydržela kvalitní celý zápas.

Hodnocení: **

Hosté: Hostů z Boleslavi přijelo mírně přes padesát. Po celý zápas fandili průměrně, ale díky tomu, že byl domácí kotel ve druhé půli téměř neaktivní, byli boleslavští fanoušci více slyšet než domácí.

Hodnocení: **

Slovan Liberec - Příbram 2:0 (2:0)

 

Domácí: Na stadionu u Nisy se sešlo 3965 diváků. V domácím kotli pak tradičních 250 osob. Liberečtí si připravili choreografii, na které vyobrazili masku známou z filmu V jako Vendeta, ale v současnosti známou spíše jako symbol protestů ACTA. Ve vedlejším sektoru se objevily nápisy „Stop repression!“, „Hack modern football“ a „We are fanonymous“ jako parafráze demonstrantů „We are anonymous“. Celá prezentace byla zaměřena proti komerčním a moderním metodám nejen v českém, ale i ve světovém fotbale. Fandění bylo první půli na kvalitní úrovni, druhou však, i kvůli neschopnost vstřelit branku, upadlo.

Hodnocení: ***

Hosté: Sektor hostů v Liberci zel prázdnotou.

Hodnocení: -

[img id="37100"]
Zdroj fotografií: slaviaultras.cz, supras-unisono.info, spartaforever.cz, ultraside.cz, chachari.cz, supporters.cz