Vrba jedná se Slováky o podmínkách

Vrba jedná se Slováky o podmínkách

Trenér Plzně Pavel Vrba se sešel se šéfem slovenského fotbalového svazu Jánem Kováčikem při jednání o případném převzetí tamní reprezentace.

Prezident Slovenského fotbalového svazu Jan Kováčik se v úterý ráno setkal v Bratislavě s českým koučem Pavlem Vrbou, s nímž znovu jednal o nabídce vést národní tým. A současný lodivod Viktorie Plzeň jeví zájem se dohodnout, informuje slovenský deník Šport.

"Vyjasnili jsme si pozice z obou stran. Dnes už přesně víme, co nabízíme a požadujeme, jaké jsou podmínky a okolnosti z jeho i naší strany. Nyní náš čekají jednání s Plzní. Každopádně Pavel Vrba chce vést slovenskou reprezentaci," řekl Ján Kováčik.

Žádaný kouč úřadujícího českého mistra a účastníka základní skupiny Ligy mistrů nepopírá, že ho nabídka ze Slovenska zajímá, ve svých vyjádřeních je však hodně obezřetný. "S panem Kováčikem jednám, ale stále platí, že mám smlouvu v Plzni. Moje představy a podmínky, za jakých bych Slovensko vedl, jsem už sdělil. Nyní záleží na protistraně, jak se k tomu vyjádří. Může se stát, že se nedohodneme. Zatím nechci předbíhat," prohlásil úspěšný kouč.

Slováci by údajně byli rádi, kdyby k nim Vrba přišel ještě před skončením jarní části sezony, on to však měl rázně odmítnout. Zároveň stále trvá na tom, aby na finálních jednáních seděli i zástupci plzeňského klubu, tedy jeho majitel Tomáš Paclík.

Spekuluje se, že v případě Vrbova odchodu by ho v Plzni nahradil někdo z dvojice Dušan Uhrin mladší - Vítězslav Lavička. Oficiálně ale tato jména nikdo nepotvrdil.

Slováci chtějí oznámit jméno nového reprezentačního kouče nejdéle do konce května.