Manchester United otočili zápas, Liverpool se dál trápí

Utkání bylo reprízou ligového poháru, ve kterém Manchester United zvítězili 4:0. Wigan toužil uhrát dobrý výsledek, a tak obě mužstva začala velmi aktivně. Hned ve druhé minutě se dostal ke střele Solskjaer, ale jeho pokus z úhlu nemohl brankáře domácích ohrozit. Ve čtvré minutě zahrávali domácí standardní situaci a Baines přes špatně postavenou zeď překonal Van der Sara. Red Devils však obdržená branka nijak nepoznamenala.

Zápas pokračoval dál ve strhujícím tempu, kdy se hra přelévala z jedné strany na druhou. Ve třinácté minutě vybojoval aktivní Heskey roh pro domácí, po jehož odkopu vznikl před brankou hostí závar, ale De Zeeuw nedokázal usměrnit hlavou míč do branky. Hned vzápětí na druhé straně pálil mimo O'Shea. Díky důslednému napadání se domácím dařilo velmi čistě odebírat míče hráčům Manchesteru, takže se hosté nemohli dostat do standardních situací a stříleli pouze ze střední vzdálenosti.

Během prvního poločasu Wigan dokázal držet krok s Manchesterem a vytvořil si i více šancí. Kvůli nepodařeným výkopům brankáře Kirklanda se hosté dostávali poměrně lacino k míči, ale nedokázali se z rychlých protiútoků prosadit přes pozornou obranu domácích. Sedm minut před koncem poločasu se dostal ke střele z levé strany Scharner, ale z ostrého úhlu nedokázal usměrnit míč do branky. Krátce před koncem poločasu pálil tvrdou ranou z velké vzdálenosti Evra a Kirkland měl plné ruce práce, aby jeho pokus zlikvidoval.

Do druhého poločasu nastoupil místo Browna Giggs. Manchester pokračoval v aktivní hře a Wigan se nedostával k přímému ohrožení branky soupeře. V 56. minutě uvolnil Rooney nádherně Sahu, ale ten pálil přízemní střelou těsně vedle pravé tyče branky, kterou hájil Kirkland. Ovšem o čtyři minuty později se už prosadil Vidič a o dalších šest minut později přidal druhý gól Saha, a to po chybě De Zeeuwa, kterému podskočil míč. Zbytek zápasu Manchester United kontolovali hru. Dvě minuty před koncem základní hrací doby Todorov pálil z dobré pozice, ale netrefil branku. V závěru se domácí ještě pokoušeli vyrovnat, ale hosté nepřipustili vyrovnání, dokonce v 93. minutě přidal pojistku v podobě třetí branky Solskjaer a upravil na konečných 3:1.

Chelsea se zranili oba brankáři, utkání s Readingem dochytal obránce Terry

[obrazek id="865" zarovnani="vpravo"]Jedno velké trápení absolvovala v zápase s nováčkem z Readingu mistrovská Chelsea. Svého soka sice porazila na jeho stadionu 1:0, ale už v první minutě přišla o gólmana Čecha, jehož trefil kolenem do hlavy Hunt. Český brankář opustil hřiště na nosítkách a musel být převezen do nemocnice. Podobně dopadl v nastaveném čase také jeho náhradník Cudicini, jenž tvrdě dopadl na trávník po střetu se Sonkem. Mezi tyče se tak musel v závěrečných minutách postavit obránce Terry.

O vítězství Blues v nervózním utkání, které nedohráli Obi Mikel z Chelsea a Bikey z Readingu, rozhodl těsně před přestávkou vlastním gólem obránce Ingimarsson, když si do sítě sklepl Lampardův volný přímý kop.

Portsmouth vyhrál páté z osmi utkání

Dařilo se také Portsmouthu, který doma porazil West Ham 2:0 a dosáhl tak pátého vítězství z osmi utkání v probíhajícím ročníku Premier League. O první trefu domácího týmu se svým šestým gólem v sezoně postaral Nigerijec Kanu, definitivní podobu dal skóre náhradník Cole.

Na čtvrté místo se po osmém kole nejvyšší anglické soutěže vyhoupl Arsenal. Kanonýři vybojovali už 14 bodů, když na Emirates Stadium porazili Watford vysoko 3:0, přičemž mají zápas k dobru. Skóre sobotního duelu otevřel vlastním gólem Stewart, další branky přidali Henry a Adebayor.

Naopak loni suverénní Liverpool se nadále trápí. Z konfrontace s Blackburnem vytěžil jenom bod, ačkoliv měl ve druhém poločase více ze hry.

V dalším utkání remizovala Aston Villa s Tottenhamem 1:1 poté, co její útočník Juan Pablo Angel během tří minut neproměnil penaltu a dal si vlastní branku.

Výsledky:

Wigan - Manchester United 1:3 (4. Baines, 60. Vidič, 66. Saha, 90.+3. Solskjaer)
Arsenal - Watford 3:0 (33. vl. gól Stewart , 43. Henry, 67. Adebayor)
Aston Villa - Tottenham 1:1 (81. Barry - 76. vl. gól Angel )
Liverpool - Blackburn 1:1 (64. Bellamy - 17. McCarthy)
Manchester City - Sheffield United 0:0
Middlesbrough - Everton 2:1 (27. Yakubu z pen., 71. Viduka, 77. Cahill)
Portsmouth - West Ham 2:0 (24. Kanu, 82. Cole)
Reading - Chelsea 0:1 (45. vl. gól Ingimarsson )

[ 14.10.2006 - Reuters / eFotbal.cz | Foto: Reuters, MARSfoto ]