Čech nedohrál zápas v Readingu, je v nemocnici

Čech nedohrál zápas v Readingu, je v nemocnici

Brankář Chelsea Petr Čech musel už po dvaceti vteřinách ligového utkání s Readingem opustit trávník na nosítkách po tvrdém střetu se Stevenem Huntem, který ho při samostatném úniku trefil kolenem do hlavy.

Otřesený gólman se po střetu odsunul po čtyřech mimo hrací plochu a zůstal bez hnutí ležet. Podle prvních informací by však jeho zranění nemělo být vážné.

Čech vyrazil okamžitě v doprovodu klubového lékaře do nemocnice. "Petr odjel na důkladná vyšetření a podle prvních zpráv, které máme k dispozici, neutrpěl žádné závažné zranění," řekl krátce po utkání Pavel Zíka z agentury Sport Invest, která gólmana zastupuje. Zástupci klubu zatím žádnou diagnózu neoznámili.

Podobný osud stihl také Čechova náhradníka v brance Blues Carla Cudiciniho. Ten v nastaveném čase téhož utkání tvrdě dopadl po střetu s Ibrahimou Sonkem na trávník a vypadalo to, že je v bezvědomí. Hřiště opustil stejně jako Čech na nosítkách.

Mourinho: Hráči by se měli více navzájem respektovat

Zatímco Cudiciniho kolize s Ibrahimem Sonkem byla podle Mourinha nezaviněná, u Čechova zranění měl o viníkovi jasno. "Carlovo sražení vyplynulo ze hry, nebyl tam žádný úmysl, ale Petr dostal v rychlosti úder kolenem do hlavy. A ten kluk (Hunt) se pak pořád smál. Hráči by se měli více navzájem respektovat," zlobil se trenér, i když Huntův střet s českým gólmanem vypadal jako nezaviněný a sudí ho nechali bez trestu.

Mourinho byl však jiného názoru. Zákrok přirovnal k hojně diskutovanému faulu Bena Thatchera z Manchesteru City, jenž v úvodu sezony srazil loktem na okraji hřiště do reklamních panelů Pedra Mendese z Portsmouthu a dostal zákaz startu v osmi zápasech.

Kouč Chelsea předpokládá, že ani dnešní události by neměly zůstat bez odezvy. "Musím počkat, jak se k tomu Fotbalová asociace postaví. Také uvidíme, co k tomu řeknou odborníci," prohlásil Mourinho, který se dostal před středečním šlágrem s Barcelonou v Lize mistrů do těžké situace.

"Oba byli k.o., ale zlost v ničem nepomůže. Nezbývá než čekat na zprávy z nemocnice," uvedl kouč. Pokud by nemohl chytat Čech ani Cudicini, premiéry v dresu Chelsea by se dočkal Portugalec Hilário, jenž v létě přišel z Nacionalu Funchal.

Český reprezentační brankář strávil noc ze soboty na neděli v nemocnici, o jeho stavu dosud Chelsea nic bližšího nesdělila.


[ 14.10.2006 - Reuters / ČTK / eFotbal.cz ]