Rosického gól na postup Arsenalu nestačil, AC Milán slaví

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Hráči londýnského Arsenalu porazili v osmifinálové odvetě Ligy mistrů doma AC Milán 3:0, z postupu do další fáze se však raduje italský tým, který v prvním zápase vyhrál čtyřbrankovým rozdílem. Arsenalu nepomohl ani gól českého hráče Tomáše Rosického, dalším postupujícím je Benfica Liasabon.

Londýnský klub začal stíhací jízdu ve velkém tempu a ještě do poločasové přestávky nastřílel svému soupeři tři góly. Arsenal poslal do vedení už po sedmi minutách Koscielny, v 26. minutě zvýšil přesnou střelou k tyči český záložník Tomáš Rosický. Skóre uzavřel krátce před odchodem do kabin úspěšně zahraným pokutovým kopem kanonýr Robin van Persie.

Po změně stran se však do té doby nevýrazná defenziva italského celku semkla a další gól již neinkasovala. AC Milán zuby nehty ubránil v Londýně těsný postup do čtvrtfinále Ligy mistrů, Rosického Arsenal v soutěži končí.

Dalším postupujícím mužstvem do čtvrtfinále Ligy mistrů se stala Benfica Lisabon, která na svém stadionu přehrála ruský Petrohrad 2:0. Aktivnější portugalský celek byl většinu utkání lepší a nakonec rozhodl o výsledku na konci obou poločasů. V 45. minutě se trefil pravý bek Pereira a v závěru pečetil výhru Benfiky Oliveira.

Liga mistrů, odvety osmifinále:

Arsenal - AC Milán 3:0 (3:0)
Branky: 7. Koscielny, 26. ROSICKÝ, 43. van Persie z pen. První zápas: 0:4, postupuje AC Milán.

V základní sestavě domácího týmu odehrál celý zápas český záložník Tomáš Rosický.

Benfica Lisabon - Zenit Petrohrad 2:0 (1:0)
Branka: 45+1. Maxi Pereira, 90+2. Oliveira. První zápas: 2:3, postupuje Benfica Lisabon.