Barcelona bude lovit v Argentině, uzavřela spolupráci s Bokou Juniors

Barcelona bude lovit v Argentině, uzavřela spolupráci s Bokou Juniors

FC Barcelona o víkendu uzavřela spolupráci s argentinským velkoklubem Boca Juniors, katalánský gigant díky tomu získá předkupní právo na všechny hráče jihoamerického mužstva, oba celky také budou spolupracovat v rámci mládežnického fotbalu a výmeny trenérů.

Talentované argentinské hráče tak čekají stáže a pobyty v mládežnických týmech Barcelony, podobně to bude fungovat také opačným směrem. "Pro náš klub je to velký den. Mladým hráčům se naskytne příležitost zažít atmosféru v jednom z nejúspěšnějších týmů světa," prohlásil po podpisu vzájemné spolupráce prezident Boca Juniors Daniel Angelici. "Pro mladé hráče je to velká výzva a motivace," dodal kapitán týmu a někdejší hráč Barcelony Juan Román Riquelme.

Španělská Barcelona získá předkupní právo na všechny hráče úřadujícího argentinského mistra, v minulých letech přitom mládežnickou akademií katalánského týmu prošlo na 300 hráčů z Argentiny. Zkrátka nepřijde ani Boca Juniors, v rámci nově uzavřené dohody budou renomovaní trenéři Barcelony cestovat do Argentiny, aby pomohli začlenit nové tréninkové postupy v oblasti výchovy mládeže.

LaLiga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.