Citizens nezvládli zápas v Lisabonu, United doma senzačně podlehli Bilbau

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Hráči Manchesteru City i konkurenčních městských United se postarali o velká překvapení, když nezvládli úvodní osmifinálové zápasy. Citizens prohráli na půdě Sportingu Lisabon 0:1, "Rudí ďáblové" dokonce doma podlehli Athletiku Bilbao 2:3.

Baskický celek překvapil favorizované hráče United a svou aktivitou, pohybem a přímočarostí nakonec získal cenný skalp Manchesteru. Ten sice vedl po brance Rooneyho, ale v koncovce byl nebezpečnější Athletic Club. Ještě do poločasu srovnal Llorente, v druhé půli navíc přidali přesné trefy De Marcos a Muniain, v nastavení jen upravil skóre z penalty znovu Rooney. Svěřenci trenéra Fergusona tak musí v Bilbau vstřelit alespoň dva góly, pokud chtějí pomýšlet na postup.

Manchester City nezvládl úvodní osmifinálový zápas na půdě Sportingu Lisabon a po trefě stopera Xandaa prohráli 0:1. Anglický tým tahal od začátku utkání za kratší konec, příliš nedostal do hry záložní formaci a toho svým zaujetím využili fotbalisté Sportingu. Portugalský tým rozhodl zápas po změně stran, když se v 51. minutě trefil efektně patičkou stoper Xandao. Manchester City se neprosadil v koncovce, střelám anglického týmu chyběla větší přesnost a v závěru se neujala ani hlavička střídajícího Balotelliho, která skončila na břevně.

Turecký Besiktas Istanbul i s českým reprezentantem Tomášem Sivokem dostal tři góly na půdě Atlétika Madrid. Hrdinou duelu se stal argentinský střelec Eduardo Salvio, který v úvodní pětačtyřicetiminutovce vstřelil dva slepené góly, náskok domácích ještě do poločasu zvýšil Adrian. Za Besiktas po změně stran alespoň snížil Portugalec Simao, který do Turecka zamířil právě z Atlétika Madrid.

Dařilo se i dalšímu španělského týmu Valencii, která proti nizozemskému PSV před vlastními diváky dominovala a nakonec vyhrála 4:2. Pod vysoké vítězství se dvěma góly podepsal kanonýr Soldado. Německý Hannover veze z Lutychu remízu 2:2, Alkmaar vstřelil na vlastním stadionu Udine dva góly a položil tak základ k postupu do čtvrtfinále. Přemožitel Plzně, německé Schalke, padl na hřišti nizozemského Twente. Jediný gól obstaral po faulu Matipa, který zároveň viděl červenou kartu, z nařízené penalty kanonýr de Jong. Řecký Olympiakos veze těsnou výhru 1:0 z ukrajinského Charkova.

Evropská liga, 1. osmifinálové zápasy:

FC Twente - Schalke 04 1:0 (0:0)

Branka: 61. z pen. de Jong. ČK: 60. Matip (S).

Metalist Charkov - Olympiakos Pireus 0:1 (0:0)
Branka: 50. Fuster. ČK: 82. Edmar (CH).

Sporting Lisabon - Manchester City 1:0 (0:0)
Branka: 51. Xandao.

Atlético Madrid - Besiktas Istanbul 3:1 (3:0)
Branky: 24. a 27. Salvio, 37. Adrian - 53. Simao.
Za hosty odehrál celý zápas český stoper Tomáš Sivok.

Standard Lutych - Hannover 2:2 (2:1)
Branky: 27. Buyens, 30. Tchité - 22. Stindl, 56. Diouf.

Valencie - PSV Eindhoven 4:2 (3:0)
Branky: 13. a 43. z pen. Soldado, 11. Ruíz, 56. Piatti - 83. Toivonen z penalty, 90. Wijnaldum.

Alkmaar - Udine 2:0 (0:0)
Branky: 63. Martens, 84. Falkenburg.

Manchester United - Athletic Bilbao 2:3 (1:1)
Branky: 22. a 90+2. z pen. Rooney - 44. Llorente, 72. de Marcos, 89. Muniaín.