Gólovou přestřelku v Olomouci ovládl Liberec

Sigma Olomouc prohrála v utkání 21. kola Gambrinus ligy s Libercem 2:4. Slovan sice prohrával, ale ve druhém poločase ožil, skóre otočil a přes srovnání domácích na 2:2 dovedl ještě po Štajnerově trefě zápas k důležité výhře.

Liberec zpočátku utkání na Hané moc nevypadal, že by chtěl udržet tříbodovou ztrátu na Spartu a tím pádem v Olomouci vyhrát. Ale přeci jen se ve 21. minutě dostal do první gólové příležitosti. Štajner vysunul Gebre Selassieho a ten se z rohu malého vápna snažil cílit na zadní tyč. Ovšem brankář Zlámal střelu patrně stejně směřující těsně vedle tyčky jemně tečoval na roh.

O pár minut později udělal defenzivní záložník Janů chybu v rozehrávce, dvacet metrů před šestnáctkou se míče zmocnil Ordoš a střelou z hranice šestnáctky pak Bičíka prostřelil. Jenže po přestávce Liberec ožil.

Nejprve v 53. minutě po zmatcích v domácí obraně uvolnil Vácha na malém vápně Breznaníka a ten už si věděl rady a srovnal. Za další tři minuty po přesném centru Gebre Selassieho nabíhali před domácí branku tři nekrytí liberečtí hráči a Rabušic tak hlavičkoval pohodlně a strhl vedení na stranu hostů.

V tu chvíli začali domácí hrát otevřený fotbal, který Liberci vyhovoval. Ordoš sice po centru Navrátila srovnal, když netrefil ideálně míč, ale ten i tak zapadl za Bičíkova záda. Ale za dalších deset minut vstřelil Štajner hlavičkou vítězný gól týmu zpod Ještědu. Domácí už odpověď nenašli, naopak v závěru se ještě trefil Musiol a Liberec tak stále drží tříbodovou ztrátu na vedoucí Spartu.