V Teplicích gól nepadl, Žižkov odjíždí s bodem

Teplice remizovaly v duelu 21. kola Gambrinus ligy s Viktorií Žižkov 0:0. V průměrném utkání si domácí vytvořili jen několik náznaků šancí, hosté získali první bod na hřištích soupeřů v celé sezoně.

Hosté začali v Teplicích aktivněji, ale žádnou větší šanci si nevypracovali. Domácí později převzali iniciativu, ovšem na centr Zoubeleho ve vápně nedosáhl Vachoušek. Po čtvrthodině hry se mohl do dobré příležitosti dostat domácí Dolejš, ale Kropík ho na hranici pokutového území včas zastavil.

Stejně tak Teplicím nevyšel ani překvapivě rozehraný signál při rohu. Z obou stran to byl spíše boj, než pohledný fotbal. Pěknou akci předvedl až ve 37. minutě teplický Dolejš, narazil si s Vondráškem, ale finální přihrávka byla nepřesná, stejně jako střela Stožického. A právě ten měl o pár minut později velkou šanci, ale z úhlu rozvlnil jen boční síť.

Ovšem úvod druhého poločasu byl opět spíše opatrný bez většího vzruchu v obou šestnáctkách. Centry domácích ze stran většinou nenašly adresáta ve žlutém dresu. Až po hodině hry zkoušel Koláře překvapit z úhlu Dolejš, ale branku netrefil. Dalekonosná střela Sivy ze standardní situace prosvištěla těsně vedle hostující branky.

Žižkov málem zahrozil z rychlého brejku, ovšem Sivričovi chybělo po centru ve vápně k míči snad půl metru. Domácí sice zvýšili v posledních dvaceti minutách tlak, ovšem vážnější šance nepřicházela. Volej Lukáše totiž putoval vysoko nad. Žižkov už pak všechny závary ubránil a skóre nezměnil ani ze svých útočných výpadů v závěru, a tak zápas skončil 0:0.