Sparta veze z Boleslavi remízu, gólová série Přikryla trvá

[tag]POHÁR ČESKÉ POŠTY[/tag] Mužstvo FK Mladá Boleslav remizovalo ve středečním prvním čtvrtfinálovém utkání Poháru České pošty se Spartou Praha 1:1, za domácí skóroval v 17. minutě Janíček, ve 21. minutě vyrovnal Přikryl. Odveta se hraje 28. března.

Oba trenéři nechali v úvodním utkání čtvrtfinálové fáze boje o nejvyšší domácí pohárovou trofej na střídačkách své nejlepší střelce Chramostu a Kweukeho, ale jinak poslali na mladoboleslavský trávník prakticky nejsilnější sestavy. První se zahřál gólman Sparty Vaclík, na něhož střílel hlavou Štohanzl po Jarošíkově chybě a centru Zahustela. Sparta vypálila nebezpečně ve 13. minutě, v níž napřáhl Grajciar a Šeda míč směřující k tyči vyrazil. Škoda, že se Grajciar lépe nerozhlédl, měl dva spoluhráče v lepším postavení.

V 17. minutě udělal další chybu velmi zkušený sparťan Jarošík. Domácí Mareš obešel Brabce, nacentroval do velkého čtverce a Jarošíkův nedůrazný odkop se změnil v ideální přihrávku Tomáši Janíčkovi. Ten nezaváhal, prostřelil prořídlou obranu Sparty a získal Mladé Boleslavi vedení 1:0. Hosté okamžitě přidali a už ve 21. minutě vyrovnal Tomáš Přikryl. Pomohl mu nepříliš povedený zákrok brankáře Šedy, který vyrazil prodloužený aut přímo k Přikrylovým nohám. Devatenáctiletý záložník, který přišel v zimě z Olomouce, se trefil potřetí za sebou, předtím skóroval v ligových utkáních proti Žižkovu a Baníku Ostrava. Sparta mohla jít do kabin s jednobrankovým vedením, ale Kerič ve 41. minutě ve skluzu před prázdnou brankou netrefil Grajciarův centr.

Po přestávce měla první šanci v 53. minutě Mladá Boleslav, když na Vaclíka střílel přesně hlavou Janíček. Potom však domácí obrana předvedla asi čtvrthodinu nepochopitelných kiksů a kdyby jich Sparta využila, tak by z toho byl pro Mladou Boleslav pořádný debakl. Jenže co nepochytal Šeda, to dali Krejčí a Brabec vedle a Kweuke pokazil šanci, když šel na Šedu sám. Po hodině hry už byli na obou stranách na hrotu kanonýři Chramosta a Kweuke, domácí kouč Koubek mezi 61. a 71. minutou střídal dokonce třikrát.

Mladoboleslavským rozhodně pomohl příchod nejen Chramosty, ale i Filla, oba stříleli a začali naklánět váhy na domácí stranu. Tlak Sparty se rozplynul a musela bránit. Dobrou pozici do odvety nakonec uhájila, ale za druhý poločas si spíš zasloužila vyhrát, zradila ji však koncovka.

Pohár České pošty, 1. zápas čtvrtfinále:

FK Mladá Boleslav - AC Sparta Praha 1:1 (1:1)
Branky: 17. Janiček - 21. T. Přikryl. Rozhodčí: Bílek - Ubias, Pilný. ŽK: Kulič, Janíček, Brunclík, Dimitrovski - Hušbauer, Kerič, Grajciar, Matějovský. Diváci: 3786. Odveta se hraje 28. března ma Letné.

FK Mladá Boleslav: Šeda - Kysela, Rolko, Dimitrovski, Šírl - Zahustel, Janíček (71. Brunclík), Kulič, Kúdela, Štohanzl (66. Fillo) - J. Mareš (61. Chramosta). Trenér: Miroslav Koubek.

AC Sparta Praha: Vaclík - Vidlička (90.+2 Kabeřábek), J. Brabec, Jarošík, Pamič - T. Přikryl, Matějovský, Grajciar (55. Grajciar), J. Hušbauer, L. Krejčí - Kerič (81. Sionko). Trenér: Martin Hašek.