Baník se dočkal tří bodů, odnesl to Třinec

Baník Sokolov přivítal v sobotu na svém hřišti Třinec. Sokolovští na tři body stále čekají. A tak si chtěli toto přání splnit právě před domácím publikem. Trenér Látal mohl již počítat s uzdraveným Dvorníkem, na svém tradičním místě nastoupil i Vaněček.

Začátek zápasu nebyl nic moc. Obě možstva praktikovala hru dlouhých nákopů, coč nevedlo ani k pohledné hře pro diváky, ani ke gólu. S postupujícím časem se hra uklidnila, což vedlo k vedoucímu gólu domácích. Hanzlíkův centr našel hlavu Čady a ten se nemýlil - 1:0. Baník byl stále aktivnějším mužstvem, ale navýšit skóre se jim nedařilo. Ve 28.minutě se slibné šance dostal Strnad, ale byl mu odmáván ofsajd. V zápětí se do protiakce dostali hosté a Matouškova rána jen těsně minula domácí svatyni. Po půlhodině hry navýšil skóre domácích Čada, radost domácích však zastavil zdvižený praporek pomezního rozhodčího. Baník měl míč pod kontrolou a ve 35.minutě se diváci konečně dočkali zvýšení na 2:0. To se prosadil Krmenčík, který se rybičkou krásně položil do centru z kopačky Hanzlíka.

Ve druhém poločase přidal na aktivitě Třinec ale sokolovská obrana byla pozorná. Hra pro oko diváka již nebyla tak pohledná, jako v prvním poločase. Domácí se snažili o udržení výsledku a nakopávali balony co nejdále od své branky. Přesto se hosté dokázali prosadit a zdramatizovat závěr zápasu. S Marošovou střelou si domácí brankář ještě poradil, ale na dorážku Matouška již byl krátký - 2:1. Domácí však nedopustili, aby se opakoval stejný scénář jako se Znojmem a jednobrankové vedení udrželi.

Baník Sokolov - FK Třinec 2 : 1

Sestava FK Baník Sokolov: Buček - Dřížďal (K), Dvorník, Vondráček, Hanzlík - Glaser (80. Dvořák II), Čada (65. Hrošovský), Metelka, Vaněček (89. Benda) - Krmenčík, Strnad

Sestava FK Fotbal Třinec: Lipčák (K) - Malíř, Kuděla, Hupka, Byrtus (77. Gavlák) - Súkenník (61. Hanus), Matoušek, Ceplák, Eismann (61. Surynek) - Maroši - Nekuda