Milán s Barcou neprohrál, Bayern jistě vykročil za postupem

Vedoucí mužstvo Serie A AC Milán remizovalo ve středu v souboji s favorizovanou Barcelonou 0:0 a ve hře o postup do semifinále Ligy mistrů tak zůstávají oba celky. Naopak jen velmi malou šanci má před odvetou Olympique Marseille, jenž doma podlehl ve středu Bayernu Mnichov 0:2.

V souboji dvou evropských gigantů a soupeřů Plzně v základní skupině Ligy mistrů bylo k vidění hned několik šancí, míč v bráně však neskončil ani jednou. Domácí byli nejblíže gólu v první půli po střele Zlatana Ibrahimoviče, gólman katalánského celku Valdés se však vyznamenal. Z jeho spoluhráčů v poli hrozili především Xavi s Messim, domácí se ale vypětím všech sil pokaždé ubránili. A pomohl jim také sudí, který po sporném zákroku Abbiatiho na Sáncheze neodpískal pokutový kop.

To ve druhém středečním utkání už branky padaly. Radost z nich měli fanoušci Bayernu Mnichov, německý klub totiž zvítězil na hřišti francouzského Marseille 2:0. Územní převahu hostů využil na konci první části po rychlém kontru prudkou ránou k tyči Mario Gomez, v 69. minutě pak další zásah přidal Arjen Robben. Ten se svým typickým způsobem prodral z pravé strany do pokutového území a neomylně zavěsil.

Bayern se tak výrazně přiblížil k vytouženému postupu, Barcelona o něj ještě bude muset tvrdě bojovat. Odvety jsou na programu třetího dubna.