Obhájce končí, Sparta vydřela vítězství díky Hušbauerovi

[tag]POHÁR ČESKÉ POŠTY[/tag] Pražská Sparta vydřela po výhře 1:0 nad Mladou Boleslaví postup do semifinále domácího poháru. V něm se letenský tým utká s lepším z dvojice Jablonec - České Budějovice.

Sparta si z prvního zápasu přivezla nerozhodný výsledek 1:1 a k postupu do semifinále tak letenskému týmu stačila i bezbranková remíza. Tomu odpovídala také vyrovnaná hra v prvním poločase, kdy se hrálo po obě šestnáctky a takticky svázaný duel nepřinesl žádnou vyloženou gólovou příležitost. Výjimkou byl sólový průnik boleslavského Chramosty z 37. minuty, ale brankář Vaclík včas vyběhl a jeho střelu zneškodnil.

Hostující mužstvo vstoupilo aktivněji také do druhého poločasu a v koncovce bylo mnohem nebezpečnější. Tvrdá střela Kúdely šla v 54. minutě vedle, ránu Ščuka z 60. minuty zastavilo břevno. Do té doby v útoku neviditelné Spartě ale stačila první šance zápasu na to, aby otevřela skóre. V 66. minutě se Kweuke prokličkoval po pravé straně přes dvojici obránců, naservíroval míč Hušbauerovi a ten trefil přesně k tyči. O pět minut později mohl vyrovnat Rolko, ale jeho pokus zlikvidoval vyběhnuvší Vaclík. Čtvrt hodiny před koncem ještě provětrala rukavice boleslavského Šedy levačka Krejčího, hostující brankář si však poradil.

Letenský tým se v závěru kvůli sérii špatných přihrávek v přechodové fázi dostal sám pod tlak, ale Mladá Boleslav se do žádné větší příležitosti nepropracovala. Sparta tak vydřela postup do semifinále poháru, kde se utká s lepším z dvojice Jablonec - České Budějovice.

Pohár České pošty, odveta čtvrtfinále:

AC Sparta Praha - FK Mladá Boleslav 1:0 (0:0)
Branka: 66. Hušbauer. Rozhodčí: Adámek - Marek, Kovařík. ŽK: Pamič, Jarošík - Janíček, Rolko, Fillo, Táborský. Diváci: 3012. První zápas 1:1, postupuje Sparta.

AC Sparta Praha: Vaclík - Kušnír, J. Brabec, Jarošík, Pamič - Přikryl (90+1. Sionko), Hušbauer, Holek, Grajciar (49. Kerič), Krejčí - Kweuke. Trenér: Martin Hašek.

FK Mladá Boleslav: Šeda - Janíček, Rolko, Dimitrovski, Kalina (77. J. Mareš) - Ščuk, Kúdela, Štohanzl - Fillo, Chramosta (82. Táborský), Kulič. Trenér: Miroslav Koubek.