Jablonec rozdrtil Budějovice a postupuje

[tag]POHÁR ČESKÉ POŠTY[/tag] Jablonec rozrazil dveře vedoucí do semifinále domácího poháru a oživil své naděje na pohárovou Evropu. České Budějovice smetl 5:0, první zápas na jihu Čech skončil bezbrankovou remízou.

V semifinále jablonečtí hráči narazí na pražskou Spartu, druhou dvojici tvoří Olomouc s Teplicemi.

Trenér Komňacký nasadil nejsilnější sestavu, jelikož šance Jablonce na evropské poháry se po ligové prohře na Žižkově rapidně zmenšila. Budějovice nepřivezly zkušené opory Řepku s Otepkou a už od úvodu zápasu tahaly za kratší provaz.

Jablonec za větrného a deštivého počasí ovládl první poločas, ve kterém během půlhodiny rozhodl o svém postupu do semifinále. Aktivní domácí šli do vedení v 17. minutě po střele stopera Pavlíka, po rohovém kopu v 32. minutě navíc zvýšil hlavičkou Eliáš a skóre první pětačtyřicetiminutovky uzavřel v 40. minutě proměněnou penaltou útočník Lafata. Jablonecký kanonýr se trefil poprvé po čtyřech soutěžních utkáních. Hostům se nedařilo prakticky v žádné činnosti, slabá defenziva a individuální chyby zavinily i čtvrtý gól v budějovické síti. Střelu Lafaty v 57. minutě gólman Delač neudržel a dorážející Piták měl snadnou úlohu.

Jablonec svého soupeře deklasoval a nakonec vyhrál pětibrankovým rozdílem, v 75. minutě se ještě prosadil střídající útočník Třešňák. Severočeský tým postoupil do semifinále, kde se utká s pražskou Spartou.

Pohár České pošty, odveta čtvrtfinále:

FK Baumit Jablonec - SK Dynamo České Budějovice 5:0 (3:0)
Branky: 17. P. Pavlík, 32. Eliáš, 40. z pen. Lafata, 57. Piták, 75. Třešňák. Rozhodčí: Drábek - Dobrovolný, Nádvorník. ŽK: Lengyel. Diváci: 1235. První zápas 0:0, postupuje Jablonec.

FK Baumit Jablonec: Špit - Eliáš, V. Beneš, P. Pavlík, F. Novák (65. Jablonský) - Vošahlík (81. Kopic), Loučka, M. Jarolím, Kovařík - Piták - Lafata (62. Třešňák). Trenér: František Komňacký.

SK Dynamo České Budějovice: Delač - Brezinský, Lengyel, P. Novák, Riegel - Hudson, Petráň (66. Hovorka), Rýdel, Javorek (84. Linhart), Sandro (60. Kadula) - Němec. Trenér: František Cipro.