Liberec uspěl na Dukle a vede ligu

Hráči Slovanu Liberec zvítězili v nedělním utkání 23. kola nejvyšší soutěže po brankách Rilkeho se Štajnerem na hřišti Dukly Praha 2:1. Severočeský tým si připsal čtvrtou ligovou výhru v řadě a v tabulce přeskočil dosud první Spartu, na kterou má nyní dvoubodový náskok.

Ligová tabulka

Liberec mohl využít odpolední zaváhání Sparty, která doma nečekaně padla s Příbramí. Na Julisce začali Severočeši aktivněji a hned z první útočné akce se radovali z vedoucího gólu. Štajner v 5. minutě vysunul kolmicí mezi beky Rilkeho, který křížnou střelou propálil všechno, co mu stálo v cestě. Ve zbytku první půle se hrála vyrovnaná partie, Dukla se tlačila na libereckou šestnáctku a do zakončení, ale ve finální fázi chyběla domácím větší kvalita.

Hosté nastoupili bez své opory Breznaníka, který překvapivě nebyl ani na lavičce náhradníků, a to se projevilo na horší útočné snaze po krajích hřiště. Slovan se spokojil s nejtěsnějším vedením, které si ve zbytku utkání pečlivě hlídal. Dukla ani v druhé půli nenašla recept na kompaktní libereckou obranu a hrálo se takřka bez šancí. Utkání definitivně rozhodla standardní situace Liberce čtvrt hodiny před koncem, kdy si na centr Fleišmana vyskočil útočník Štajner a jeho hlavička znamenala průběžné vedení hostí 2:0. Domácí tým v závěru nesložil zbraně a v 85. minutě ještě duel zdramatizoval. K přímému kopu se postavil střídající Podrazký a trefil přesně do šibenice.

Slovan však v závěru tříbodový zisk udržel a po cenné výhře se posunul do čela prvoligové tabulky, kde má dvoubodový náskok na Spartu. Pikantní zápas se čeká už v příštím kole na severu Čech, Liberec se v sobotu utká doma se Spartou v přímé bitvě o titul.