Hradec odevzdal všechny body Baníku

Baníkovci vyhráli v nedělním utkání 24. kola Gambrinus ligy na hřišti Hradce Králové 1:0 a výrazně si polepšili v boji o záchranu. V 15. minutě proměnil penaltu hráč Baníku Ján Greguš, když potrestal faul Hochmeistera na svojí osobu a dal tak jediný gól utkání.

Baník Ostrava v domácím prostředí letos vyhrál jediný zápas, na podzim porazil Hradec Králové 1:0 gólem stopera Benjamina Vomáčky. A právě tato vzpomínka dávala zachraňujícímu se týmu sebevědomí. Trenér Radoslav Látal udělal v sestavě důležitou změnu, když do branky poslal místo Poláka Pietrzkiewicze zkušeného Víta Baránka, který po letním konci kariéry od začátku sezony plnil v týmu roli trenéra brankářů. Ale už na podzim se spekulovalo, že by se mohl vrátit do branky.

V úvodu zápasu musel právě Baránek řešit dvě ošemetné situace po akcích domácího pravého záložníka Tomáše Holeše. Ale Baník úvod přečkal a v 15. minutě po průniku Greguše udeřil. Slovenský záložník se natlačil v šestnáctce před Hochmeistera a ten ho zezadu strhnul. Sám Greguš penaltu proměnil, když Koubek skočil k pravé tyči, ale Gregušova střela mířila na opačnou stranu.

Greguš mohl dát gól po centru Chorvata Kukece i ve druhé půli, ale zblízka přestřelil. V dalším průběhu zápasu pak dvakrát podržel Baník brankář Baránek, když zlikvidoval střelu Šislera z dálky a hlavičku Černého mířící pod břevno. Baník tak celkově čtvrtou výhrou v sezoně udělal důležitý krok k záchraně, na čtrnácté Bohemians 1905 nyní ztrácí jen dva body.