Hradec vyplenil Slovácko, vyhrál Štěpánovým hattrickem 3:0!

Fotbalisté Hradce Králové vyhráli v sobotním utkání 25. kola nejvyšší soutěže na hřišti Slovácka 3:0 a s 30 body se v tabulce dotáhli na tým z Uherského Hradiště. Všechny tři góly hostů vstřelil útočník Vojtěch Štěpán.

Oba celky se na jaře drží v dostatečném odstupu od sestupových vod, Slovácko bylo před zápasem deváté a Hradci patřilo 12. místo. Jako první zahrozili v 4. minutě domácí poté, co se Hlúpik dostal k míči dříve než brankář „Votroků“ Koubek a z úhlu dobře vystřelil, ale jeho pokus vykopl těsně před brankovou čarou vracející se Fukal.

Východočeši hned při svém prvním ohrožení branky Slovácka vstřelili vedoucí gól. Posloužila k tomu v 14. minutě standardní situace Štěpána, jehož střílený centr na zadní tyč nečekaně prošel vápnem až do sítě. Ve zbytku první půle se hrál vyrovnaný zápas, v kterém převládaly obrany a k vidění bylo jen pár náznaků šancí, ty však žádný tým nedokázal dovést do úspěšného konce.

Hradec se po změně stran soustředil na pevnou obranu a jediným mužem, který v dresu Slovácka dokázal zahrozit, byl vysoký útočník Došek. V 50. minutě se ve vápně dostal přes dva bránící protihráče, jeho střelu však hosté srazili a včas zažehnali hrozící nebezpečí. Domácím chyběla lepší přihrávka a předfinální fáze, bez momentu překvapení si defenziva „Votroků“ ve své práci počínala sebejistě. Hosté také měli dostatek prostoru podnikat rychlé protiútoky a svých šancí efektivně využili. Nejprve v 65. minutě přidal svůj druhý gól v utkání Štěpán, stejný hráč o pět minut později dokonal hattrick poté, co si pohrál s obranou Slovácka a pohotově zakončil. Hradec už závěr utkání kontroloval a tři body nepustil.

Gambrinus liga, 25. kolo:

1.FC Slovácko - FC Hradec Králové 0:3 (0:1)

Branky: 14., 65. a 70. V. Štěpán. Rozhodčí: Ardeleánu - Chytil, Moláček. ŽK: Ondřejka, Trávník - Holeš, Zelený. Diváci: 4817.

1.FC Slovácko: Heča - Kuncl, Trousil, Mezlík, Reinberk - Daníček, Volešák, Trávník (68. Kovář), Hlúpik (58. Pavelka) - Ondřejka, L. Došek. Trenér: Miroslav Soukup.

FC Hradec Králové: Koubek - Plašil, Hochmeister, Fukal (11. P. Dvořák), Poděbradský - Holeš, Pávek, Šisler, Zelený (87. Janoušek) - Štěpán (71. Mrázek), P. Černý. Trenér: Václav Kotal.