Mancini: Jsme teď sice první, ale United mají malou výhodu

[tag]OBSAHUJE OHLASY[/tag] Pravděpodobně rozhodující zápas v boji o titul sehrály týmy domácího Manchesteru City a hostujícího Manchesteru United. Podle trenéra United Sira Alexe Fergusona byl jeho protějšek Roberto Mancini celou dobu v kontaktu s rozhodčím a napovídal mu, jak má rozhodnout.

Mancini: Jsme teď sice první, ale United mají malou výhodu
Nicméně i přes jednu větší rozmíšku mezi oběma manažery to na hřišti vypadalo jednoznačně. Manchester City přehrával Manchester United prakticky celých devadesát minut, hosté si nevytvořili ani jednu vážnější gólovou příležitost. Úvodních patnáct minut sice patřilo United, následně se ale začali prosazovat domácí. Tlak vyvrcholil v nastavení prvního poločasu, kdy se po rohu Samira Nasriho trefil Vincent Kompany. Toho trestuhodně neuhlídal Chris Smalling.

Ve druhém poločase se United rovněž neprosadili, i přesto, že se na hřišti postupně objevili Danny Welbeck, Antonio Valencia i Ashley Young. Domácí bránili pozorně a naopak to byli oni, kdo si vytvářel nebezpečné situace před soupeřovou brankou. Po devadesáti minutách se stav neměnil a City si tak připsali cenné vítězství, díky kterému postoupili na první příčku v tabulce.

„Celý zápas něco říkal čtvrtému rozhodčímu i asistentovi. Vždyť si na rozhodčí nedávno stěžoval, dnes ale může být spokojený,“ uvedl po zápase viditelně naštvaný Ferguson. Mancini se nechtěl pouštět do sporu se svým kolegou a pouze řekl: „Nevzpomínám si na to, čtvrtému rozhodčímu jsem jen řekl, že to je faul pro nás,“ uvedl italský trenér.

„Byl to hodně velký boj s několika málo šancemi. Jsem zklamán, že jsme ani pořádně neprověřili jejich brankáře, naše centry byly špatné. Oni byli nebezpečnější, protože dokázali držet míč u vápna. Pokud na této úrovni dostanete gól ze standardní situace, je to jen vaše chyba. Bylo špatné, že jsme dostali gól na konci první půle, ve které se toho moc nestalo,“ uvedl po zápase Ferguson.

City musí nyní porazit Newcastle a QPR a titul je v takovém případě jejich. Skotský trenér United litoval zejména zápasu s Evertonem, kdy jeho svěřenci přišli o dvougólové vedení. „Jsou teď na čele a zbývají jen dva zápasy. Ještě není rozhodnuto, protože máme stejně bodů, ale jejich skóre je výrazně lepší, to je velká výhoda. Myslím, že jsme to ztratili minulý týden s Evertonem, to se nemělo stát,“ dodal zklamaný Ferguson.

Roberto Mancini varoval svůj tým, že si nemůže dovolit ztratit body proti Newcastlu a zopakoval názor, že favoritem na titul zůstávají United. „Jsme spokojeni, ale máme před sebou další náročný zápas. Dneska jsme si zasloužili vyhrát, měli jsme i šance na druhý gól, zatímco oni žádné neměli. Bylo to náročné, protože United mají špičkový tým a hrálo se až do konce. Je důležité, abychom proti Newcastlu odehráli dobrý zápas, protože United mají doma Swansea. My jsme teď sice první, ale podle mě mají United malou výhodu,“ uvedl po zápase Mancini.