Hlasy před vyvrcholením? Hašek si umí představit lepší formu

[tag]POHÁR ČESKÉ POŠTY[/tag] Na jedné straně zkušený tým útočící již na šesté pohárové vítězství, na straně druhé mužstvo, které v minulé sezoně ve finále prohrálo a stejný scénář už nechce opakovat. Takový bude středeční finálový souboj Poháru České pošty mezi fotbalisty Sparty Praha a Sigmy Olomouc, oba celky chtějí uspět.

Hlasy před vyvrcholením? Hašek si umí představit lepší formu
Fotbalisté Sparty mohou zvednou pohárovou trofej opět po čtyřech letech. Přesto se roli favorita zápasu vyhýbají. „Přijímám roli trenéra týmu, který má v úmyslu zvítězit a získat trofej,“ prohlásil na předzápasové tiskové konferenci v Plzni trenér Sparty Martin Hašek.

Letenský tým nehlásí před jedním z vrcholů této sezony žádné zdravotní problémy. V ideálním rozpoložení ale není. Boj o ligový titul má ve své moci Liberec, který vede tabulku před Letenskými o čtyři body. Pokud tedy Severočeši neklopýtnou, bude mít Sparta smůlu a na první místo bude muset zapomenout. Sparta tak může letos vybojovat jen jedinou trofej - domácí pohár. „Je možné, že to může být naše jediná trofej, ale my pořád doufáme, že ten náš cíl je reálný, byť není jenom v našich rukou. Teď nám ale stačí uspět v jediném zápase,“ burcuje Hašek.

Oba finalisté se představili v pátečním ligovém klání na Letné a Sparta vyhrála 1:0. „Umím si představit, že bychom byli v lepší formě, než momentálně jsme. Přesto si myslím, že jsme na utkání dobře připraveni. Naším cílem je zvítězit a získat trofej,“ uvedl první trenér pražské Sparty. Hašek varuje především před silnou ofenzivou soupeře. „Olomouc hraje v pohodě, na jaře získala velký počet bodů, povedly se jí některé zápasy a nastřílela hodně branek. Má lepší ofenzivu než defenzivu, individuálně několik velmi dobře vybavených hráčů,“ myslí si sparťanský kouč.

Také Hanáci by rádi v pohárovém finále uspěli. A tentokrát věří, že by jim mohlo nahrát neutrální prostředí. „V životě jsem nebyl ve finále, ani domácího poháru. Navíc je to v Plzni, městě, které mám v srdci. Už se mi i zdálo, že jsem pohár držel, tekly mi slzy, pak jsem se vzbudil,“ popisoval své pocity na tiskové konferenci trenér Sigmy Petr Uličný. „Je to na neutrální půdě, věřím, že to pro nás bude větší motivace. Sparta je kvalitní, uvidíme, jak se to bude vyvíjet,“ dodal.

Olomouc ještě nemá jistou záchranu v nejvyšší soutěži, ale je k ní velice blízko. Případné vítězství v poháru by bylo třešničkou na dortu. „Prioritou, když jsem přišel, byla záchrana. A s tímhle jsme ani nepočítali. Myslím, že to bude více vyrovnané utkání, rozhodne psychika. Nechci penalty, musí se to rozhodnout během devadesáti minut,“ poukázal Uličný na loňský rozstřel, kde v Jihlavě Olomouc padla s Mladou Boleslaví. „Víme, co obnáší být druzí. Poučili jsme se a nezbývá nám nic jiného, než to vyhrát,“ dodal kapitán Hanáků Radim Kučera.

Sigma už může počítat s navrátilci Rossim, Hořavou, Petrem i Klesnilem. Kvůli dohodě obou klubů nenastoupí Podaný s Jiroušem. Utkání začíná v Plzni od 19.15 hodin, zatím jsou prodány zhruba čtyři tisíce lístků.

Pravděpodobné sestavy:

Sparta Praha: Vaclík - Přikryl, E. Brabec, J. Brabec, Pamič - Sionko, Matějovský, Holek, Hušbauer, Krejčí - Kweuke. Trenér Martin Hašek.

SK Sigma Olomouc: Zlámal - Janotka, Dreksa, Škerle, Vepřek - Pospíšil, Kučera, Navrátil - Schulmeister, Klesnil, Ordoš. Trenér Petr Uličný.