Hřebíku, chceš pomoci? Odejdi. Co se dělo v ochozech dále?

[hot]SVĚT FANOUŠKŮ[/hot] To už dříve nevyjde slunce, než aby ve středu nedošlo na pravidelný seriál o lidech, kteří týden co týden v hledištích podporují své kluby. Jak se činili ve 28. kole máte zaznamenáno o pár centimetrů níže...

Hřebíku, chceš pomoci? Odejdi. Co se dělo v ochozech dále?

Slavia Praha - Hradec Králové 5:0 (3:0)Domácí: Netradičně již ve čtvrteční podvečer si cestu do pražského Edenu našlo 4474 diváků. Zpočátku byla atmosféra rozpačitá, což zapříčinila i velká neproměněná šance Škody v úvodu utkání. Po přibývajících brankách do sítě soupeře se však slávisté osmělili a po dlouhé době se opět bavili fotbalem a zejména fanděním. Spontánní chorály na hráče pobavili i je samotné na hřišti a závěrečná děkovačka pak trvala více než 10 minut. Postaral se o ní hrdina utkání, který vstřelil první gól v dresu Slavie (přesto, že v sešívaném dresu nastupuje již 7 let!) – obránce David Hubáček.

Hodnocení: ***

Hosté: Více než 100 hradeckých si v né úplně vhodný termín našlo cestu do Prahy, povzbudit své hráče v souboji se Slávií. Od začátku na svůj počet dobře a organizovaně fandili. Po několika obdržených brankách si sice na pár minut sedli a na protest mlčeli, ve druhé půli pak opět spustili výborné fandění a v Edenu se rozhodně neztratili. Připravili si také menší choreografii, když nápis „Naše srdce patří hradci“ doplnily jména obcí a měst, ze kterých pochází fanoušci Hradce.

Hodnocení: ***

[img id="37928"][img id="37929"][img id="37930"][img id="37931"][img id="37942"]

Viktoria Žižkov - České Budějovice 2:0 (1:0)


Domácí: Na žižkovských stadionek se přišel podívat počet 1128 diváků. Od začátku dával domácí kotlík jasně najevo, kdo je pod televizním vysílačem doma, atmosféře jistě prospělo i velké množství šancí na straně Viktorky a následná výhra 2:0. Po zápase pak proběhla tradiční děkovačka s hráči. Na zápas také dorazila skupina sparťanských fanoušků podpořit svého miláčka, té doby hrajícího v dresu budějovického Dynama – Tomáše Řepku.

Hodnocení: **

Hosté: 15-20 budějovických fanoušků sledovalo přímo na žižkovském stadionu porážku svého týmu od poslední Viktorky. Hlasově se jihočeši nijak neprojevovali, ve svém sektoru pouze seděli.

Hodnocení: *

[img id="37946"]

Slovan Liberec - Slovácko 0:0 (0:0)Domácí: Na Liberec solidních, na aspiranta na titul smutných 7250 diváků přišlo k Nise sledovat další krok svého týmu k získání trofeje pro mistra české ligy. Kotel tvořilo více než 400 fandících slovanistů v jejichž rukách byly na začátku utkání viděny mávající vlajky a vlajky obouruční. Fandění bylo od začátku kvalitní, ve druhé půli se dobře přidávaly i tribuny, chorály však kvůli nervozitě o vstřelení gólu příliš dlouho nevydržely a tak se stále dokola střídaly jednodušší pokřiky.

Hodnocení: ***

Hosté: Z Uherského hradiště přicestovalo do Liberce přibližně 50 fanoušků, kteří se snažili fandit, ale proti domácí přesilě neměli moc šancí. K vidění byly v jejich sektoru mávající vlajky.

Hodnocení: **

[img id="37937"][img id="37938"]

Příbram - Baník Ostrava 1:2 (1:1)Domácí: Oficiálně přišlo na stadion U Litavky 2867 diváků, realita však byla určitě o několik stovek nižší. Domácí fanoušci si připravili i menší choreografii – první byla malá plachta s nápisem „Pohádka o Davidovi, který 1.FK změnil“ a kresbou krtečka. Vedle se pak ještě objevil nápis „Divák na stadion, TV kamery ze stadionu!“ reagující na jeden z faktorů ovlivňující návštěvy na stadionech. Za celý zápas fandili příbramští asi dvakrát, jinak se na svém stadionu téměř neprojevovali.

Hodnocení: *

Hosté: 307 „chacharů“ přijelo z daleké Ostravy do Příbrami. Pro samotné baníkovce je tento počet zklamáním, na poměry české ligy se však jedná o slušnou kvantitu. Po celý zápas velmi kvalitní fandění podpořila ještě choreografie, kdy plachtu s hezky namalovaným mafiánem doplnili baníkovci nasazenými stylovými slunečními brýlemi. Na plotě v sektoru hostů pak dominovala vlajka „Cosa Nostra“. Ostravští se mohli v Příbrami cítit jako doma, což potvrdili i hráči na hřišti, kteří utkání zvládli a v boji o záchranu si připsali důležité body.

Hodnocení: ***

[img id="37941"][img id="37940"][img id="37945"]

Teplice - Dukla Praha 4:0 (3:0)Domácí: 2980 fanoušků žluto-modrých (vyjma sektoru hostů) dorazilo na stadion na Stínadlech k souboji s pražskou Duklou. Teplice od začátku podporovaly dva velmi slabé kotlíky čítající po dvaceti jedincích. Díky vývoji utkání však dokázali brzy rozfandit i zbytek stadionu a atmosféra tak byla v Teplicích ucházející.

Hodnocení: **

Hosté: Duklu přijelo do Teplic podpořit tradičních 25-30 žluto-červených fanoušků. Na plotech se objevily tradiční vlajky a transparenty, v sektoru pak velký dres Dukly. Hlasově však o sobě nedávali fanoušci z Julisky příliš vědět.

Hodnocení: *

Mladá Boleslav - Viktoria Plzeň 0:1 (0:0)Domácí: 3854 diváků návštívilo utkání Mladé Boleslavi s jedním z aspirantů na titul – Viktorií Plzeň. V kotli se objevilo na 60 fanoušků, kteří však svůj tým podporovali spíše sporadicky. Choreografie ani jiná prezentace nebyla připravena žádná.

Hodnocení: *

Hosté: Z Plzně přicestovalo do Mladé Boleslavi 210 viktoriánů. Od začátku zápasu spustili kvalitní fandění, které vydrželo po celý zápas a vytvořili tak svým hráčům domácí prostředí. Připravili si také dvě choreografie – tou první byla plachta s erbem v barvách Viktorky Plzeň a po stranách roztažené čevené a modré pásy. Druhé choreo byla dvoustraná kartonaiáda - na jedné straně kartonu byl rok založení klubu (1911) ana druhé straně číslice 1.3.1.2. Číslice znamenají pořadí písmen v abecedě na což i domácí příznivci reagují pokřikem „A.C.A.B.“.

Hodnocení: ***

Sigma Olomouc - Jablonec 1:1 (0:0)Domácí: 5575 diváků přišlo povzbudit novopečené vítěze českého poháru na Andrův stadion v Olomouci. Domácí si sice nepřipravili žádnou choreografii, za to však poměrně dobře fandili a kvalitně se přidávaly i ostatní tribuny. Atmosféra sice nepřekonala několik posledních zápasů olomoucké Sigmy, rozhodně se ale řadí mezi lepší ligový průměr.

Hodnocení: ***

Hosté: Hostů z Jablonce přijelo 7 a nepředvedli se ničím zajímavým.

Hodnocení: *

[img id="37943"]

Sparta Praha - Bohemians 1905 1:0 (0:0)Domácí: 8934 diváků si našlo cestu na pražskou Letnou ke shlédnutí malé pražského derby s jedním z aspirantů na sestup – Bohemians 1905. Sparťané zpočátku solidně fandili a staralo se o to zejména 350 sparťanů v kotli. Choreo si sice nepřipravili letenští žádné, k vidění však byly opět malé vlajky na mávání v barvách klubu, ale také transparenty proti sportovnímu managerovi Hřebíkovi, jenž si musel vyslechnout i nadávky a skandování na svou adresu chvíli před koncem utkání. Od 25. minuty přišel úpadek v atmosféře a trval až do úvodní, a také jedinné branky zápasu. Od té doby začali sparťané opět fandit a přidávaly se i okolní tribuny.

Hodnocení: ***

Hosté: Z Vršovic na Letnou si našlo cestu na 700 bohemáků, kteří před utkáním vyrazili společně pochodem z Náměstí Republiky. Od začátku předváděli kvalitní představení a zejména od 25. minuty si na stadionu vytvořili domácí prostředí. Choreografii si připravili jednu, když nápis „Peklo je tu“ doplnily zelené a bílé igelitové pruhy. Ve druhé půli kvalitní představení klokanů pokračovalo a to i přes obdrženou branku v jejich síti. K vidění byla také zajímavá pyroshow. I přesto, že sami klokani pamatují lepší prezentace na stadionech soupeřů, jednalo se v tomto ročníku o nadprůměrný zápas.

Hodnocení: ****

[img id="37924"][img id="37925"][img id="37933"][img id="37934"][img id="37935"]
Zdroj fotografií: slaviaultras.cz, fkvz.cz, ultrasbadgers.cz, spartaforever.cz, fc-bohemians.cz, chachari.cz, supras-unisono.info.