Slovácko spasil Došek, v Budějovicích padly čtyři červené karty

Hráči Českých Budějovic vyhráli ve středečním utkání 29. kola Gambrinus ligy na domácím trávníku nad Mladou Boleslaví 1:0 díky brance Františka Němce z 87. minuty. Oba celky dohrávaly bez dvou vyloučených..

KOMPLETNÍ STATISTIKY ZE ZÁPASU ČESKÉ BUDĚJOVICE - MLADÁ BOLESLAV

Olomouce vybojovala na trávníku Hradce Králové tři body za vítězství 2:1 a definitivně se zachránila v nejvyšší soutěži. Rozhodující branku vstřelil v 52. minutě Zdeněk Klesnil.

KOMPLETNÍ STATISTIKY Z UTKÁNÍ HRADEC - OLOMOUC

Slovácko spasil až dlouhán Došek

Tým 1. FC Slovácko zvítězil v Uherském Hradišti nad Viktorií Žižkov 2:1. Gól domácích vstřelil v 7. minutě Filip Hlúpik, ve 32. minutě vyrovnal Luboš Tusjak, v 90. minutě strhl vítězství na stranu domácích Libor Došek.

Zápas byl pochopitelně poznamenán skutečností, že Žižkov už je jistým sestupujícím a Slovácku prakticky o nic nešlo. Už v 7. minutě skóroval po Ondřejkově brejku Filip Hlúpik, což vzali hosté jako signál hrát otevřený fotbal. Ve 32. minutě utekl estonský záložník v žižkovském dresu Tenno, poradil si s Kubáněm, ideálně přihrál před branku Tusjakovi, a ten vyrovnal. Dokázal se přitom zbavit Reinberka a Melichárka prostřelil.

Po přestávce mělo Slovácko mírnou převahu a mělo k vítěznému gólu blíže, ovšem ani Žižkov nebyl pasivní. Největší příležitost hostí připravil Valenta Kropíkovi, ale ten hlavou těsně minul. Vítězná branka Slovácka nakonec padle v nastavení. Volešák centroval z trestného kopu, Došek si naběhl za obranu s kóroval hlavou.