Slunce, seno, Jablonec a pět hvězdiček na Bazaly

Slunce, seno, Jablonec a pět hvězdiček na Bazaly

[hot]SVĚT FANOUŠKU[/hot] Předposlední kolo Gambrinus ligy ovládli v ochozech fanoušci Baníku Ostrava, k vidění ale tradičně byla i spousta dalších zajímavostí. Procházku světem fanoušků vám přinášíme v naší pravidelné rubrice.

Bohemians 1905 - Teplice 0:0 (0:0) 


Domácí: Na poslední „domácí“ duel bylo v Edenu zvědavo 1 930 diváků. Více než třetina z nich se nacházela na jižní tribuně stadionu, kde se většina z přítomných zapojovala do fandění svému týmu. Slyšet klokani rozhodně byli, ale s přibývajícím časem rostla frustrace z neschopnosti vstřelit branku a z ohrožení sestupem. To se nakonec potvrdilo a děkovačka s hráči tak byla hodně rozpačitá. Téměř jistě si totiž klokani v příští sezóně zahrají druhou ligu. Vrátí se na ni do oblíbeného Ďolíčku?

Hodnocení: ***

Hosté: 25 fanoušků Teplic si našlo cestu do pražského Edenu k souboji s pražskými Bohemians. V průběhu zápasu se snažili fandit, ale slyšet téměř nebyli.

Hodnocení: *

[img id="37970"][img id="37974"]

Dukla Praha - Sparta Praha 1:1 (0:0)

 
Domácí: Oficiálně ohlásil hlasatel na Julisce 4 590 diváků. Realita však nejspíš byla o nějakou tu stovku vyšší. 35 kotelníků Dukly se snažilo po celý zápas podporovat svůj tým v malém pražském derby se Spartou. Jejich snažení se nakonec vyplatilo, když Lietava vyrovnal stav na konečných 1:1 a sebral tak nedaleko sídlícímu rivalovi šance na titul. K vidění byl tradiční dres Dukly i vlajky na tyčích.

Hodnocení: **

Hosté: Sparťanů přišlo na poslední venkovní zápas přibližně 800, když se většina z nich nacházela ve spodní části tribuny na Julisce. Další rudí se nacházeli na celé velké tribuně stadionu Dukly. Od začátku byli slyšet daleko více než domácí a vytvořili tak svému týmu domácí prostředí. Po vstřeleném gólu byla atmosféra mezi sparťany výborná, po vyrovnávací brance domácích však klesla na bod nula a ve fandění se odrážela nervozita z možnosti vypadnutí z bojů o titul. To se nakonec skutečně naplnilo a tak zněl stadionem již tradiční pokřik „Hřebík ven!“. Sparťané v hledišti odpálili nějakou tu pyrotechniku, jinak se nijak opticky neprezentovali.

Hodnocení: ***

[img id="37985"][img id="37984"][img id="37983"]

Jablonec - Slovan Liberec 0:2 (0:0)

 
Domácí: Derby dvou rivalů severních Čech sledovalo na poměry Jablonce solidních 6 045 diváků. Solidní počet jabloneckých se nacházel i v jejich kotli v rohu hlavní tribuny. K vidění byly vlajky na tyčích a ke slyšení pak solidní podpora domácího týmu, když se místy zapojovaly i ostatní tribuny. O optické prezentaci zeleno-bílých nemáme žádné informace.

Hodnocení: ***

Hosté: Hosté z Liberce dorazili do Jablonce vlakem a část cesty šli také organizovaným pochodem. Vyprodali celý sektor hostů, vedlejší sektor a velká část fanoušků modro-bílých se nacházela i na okolních tribunách. Po celý zápas výborně fandili a energii do žil jim jistě vléval i výsledek, který stále držel Liberec v pozici největšího aspiranta na titul. Připravena byla také povedená choreografie, která vtipně reagovala na slova hymny Jablonce. Nápis „Štípat dříví, sekat trávu, dojit krávu“ doplnila jablonecká kráva v zeleno-bílých vavřínech, bílé kartony a hezky udělaný nápis s parafrází názvu známého českého filmu „Slunce, seno, Jablonec“. Na konci utkání bylo ještě odpáleno několik žlutých ohňů a výborná byla také děkovačka s hráči.

Hodnocení: ****

[img id="37973"][img id="37986"][img id="37987"]

České Budějovice - Mladá Boleslav 1:0 (0:0)

Domácí: 2 502 diváků dorazilo na budějovický stadion k souboji s Mladou Boleslaví. V kotli černo-bílých se tentokrát sešlo přibližně 20 fanoušků, kteří, jelikož neměli soupeře, byli po celý zápas dobře slyšet. Na konci utkání se také stala téměř neuvěřitelná věc – fanoušci Dynama ve svém sektoru bezproblémově odpálili několik bengálských ohňů!

Hodnocení: **

Hosté: Z Mladé Boleslavi přicestovali pouze 3 fanoušci, kteří na sebe nijak neupozorňovali.

Hodnocení: *

Baník Ostrava - Slavia Praha 3:0 (2:0)

 
Domácí: Výborných 13 127 diváků přišlo povzbudit Baník v důležitém souboji o záchranu v první lize. Od začátku panovala na Bazalech v krásném slunečném počasí skvělá atmosféra. Do fandění se kromě kotle zapojovaly i ostatní tribuny. Na začátku utkání byla připravena choreografie přes celou protilehlou tribunu. Na obrovské plachtě byly namalované Bazaly s nápisem „Náš domov“ upozorňující, že Baník patří do Slezska, na Bazaly! Vše doplnily vlajky a lesklé modré kartony. Krásné představení. Po jednom z gólů byly vhozeny nejen z domácího kotle konfety. Ve druhé půli atmosféra hodně stagnovala. Když pak ale hlasatel na stadionu oznámil konečný výsledek z pražského Edenu, kde Bohemians pouze remizovali, dostala se většina přítomných do extáze. Závěrečná děkovačka vypadala spíše na oslavy titulu než na záchranu v lize. Hráči na hřišti fantasticky dirigovali celou děkovačku s po celou dobu nataženými klubovými kuklami na hlavách. Odpáleno bylo také velké množství bengálských ohňů a to nejen fanoušky v hledišti, ale i hráči na hřišti! Skvělé představení domácích.

Hodnocení: *****

Hosté: Slávistů přijelo do Ostravy přibližně 100. Po celý zápas se snažili fandit, místy byli i slyšet. S sebou přivezli několik obouručních vlajek a vlajek na mávání, se kterými vymýšleli v sektoru „zajímavé“ věci.

Hodnocení: **
[img id="37976"][img id="37977"][img id="37966"][img id="37967"][img id="37980"]

Slovácko - Viktoria Žižkov 2:1 (1:1)

 
Domácí: Díky akci s cenou vstupného si cestu na stadion Slovácka našlo 6895 diváků, což je velmi solidní návštěva. Po celý zápas probíhalo kvalitní fandění a prezentace domácích Fanaticos. Připravena byla také choreografie, když nápis „Ultrasapiens“ doplnila plachta s vývojovým stádiem člověka–fanouška a stovky malých vlaječek se znakem Slovácka. Na konci zápasu si také domácí připravili kvalitní pyroshow, která měla skvělý efekt.

Hodnocení: ***

Hosté: Do sektoru hostů v Uherském Hradišti přicestovalo přibližně 15 fanoušků žižkovské Viktorky. Hlasově se projevovali jen místy a proti domácí přesile neměli moc šancí.

Hodnocení: *

[img id="37981"][img id="37982"]

Viktoria Plzeň - Příbram 5:0 (3:0)

 
Domácí: Téměř vyprodaný stadion, 11 142 diváků, dohnalo svůj tým k výbornému výsledku 5:0. Domácí, většina oděna do klubových barev, po celý zápas výborně fandila. Připraveny byly tři choreografie z kartonů, které však nevyšly úplně podle představ. První byla šikmá trikolora s písmeny „FCVP“. Druhá byl na bílém podkladu s červeným a modrým proužkem nápis 1911 a poslední na černém podkladu nápis „A.C.A.B“, kde však vyšly pouze prostřední písmena. Závěrečná děkovačka byla fantastická, navíc umocněna výsledkem z pražské Julisky, kde Sparta pouze remizovala. V přímém souboji o titul si to tak rozdá Liberec právě s Plzní.

Hodnocení: ****

Hosté: Z Příbrami do Plzně si našlo cestu podpořit černo-zelené 18 fanoušků s bubnem. Proti domácímu vyprodanému stadionu však neměli žádnou šanci uspět a tak většinu zápasu ve svém sektoru proseděli.

Hodnocení: *

[img id="37978"][img id="37979"]

Hradec Králové - Sigma Olomouc 1:2 (0:1) 


Domácí: 4102 diváků se v Hradci Králové přišlo rozloučit se sezónou. Domácí kotel čítající přibližně 150 hlav po celý zápas kvalitně fandil. Připraveno bylo také několik optických prezentací. Tou první byla plachta s nápisem „FCHK Votrok“ a maska, nejspíš fanouška, vytažená ke střeše stadionu. Ve spodní části pak choreografii doplňoval nápis „Kapelníku díky“ a několik desítek červených bengálských ohňů. Druhou prezentací byl nápis „Ultras Hradec“ podsvícený žlutými ohni a v horní části sektoru vlály černo-bílé vlaječky. Na konci zápasu byly ještě odpáleny černé a bílé dýmovnice.

Hodnocení: ***

Hosté: 28 Hanáků přicestovalo do Hradce Králové ke svému poslednímu letošnímu výjezdu. Fandili průměrně, ale na otevřeném stadion příliš slyšet nebyli.

Hodnocení: *

[img id="37971"][img id="37975"]

Zdroj fotografií: fotozbranek.cz, fotofanatics.eu, slaviaultras.cz, chachari.cz, fkdukla.cz, podlizatky.cz, pfans.cz, fc-bohemians.cz, fkteplice.cz,