Štajner: Že jsem vyškolil Ramose? Je mi to buřt!

Štajner: Že jsem vyškolil Ramose? Je mi to buřt!

[hot]PSALI JINDE[/hot] Letos v květnu (přesně 27. 5.) mu bude šestatřicet let, coby mladík získal v roce 1996 titul se Slavií, odehrál 229 zápasů v bundeslize, za Hannover 96 v ní nastřílel 42 gólů, zúčastnil se MS 2006 v Německu, v sezoně 2001/2002 se stal s 15 góly nejlepší střelcem Gambrinus ligy a vybojoval se Slovanem Liberec svůj druhý titul.

Kromě Slavie hrál i za Spartu. A za Louňovice. Co víc si přát? JIŘÍ ŠTAJNER, neboli Štajny či Švejk. Magazínu HATTRICKu poskytl v nejvypjatější části sezony exkluzivní interview.

Byl svůj a tradičně skromný, a to i při komentáři k záběrům, které před časem obletěly svět. Jde o videozáznam Štajnerova ekvilibristického kousku, jímž v utkání Hannover 96 – Real Madrid 3:0, 31. 7. 2007) dokonale vyškolil dnešního mistra Evropy a světa a čerstvého šampiona Servis Ramose!

Než jste se vrátil do Liberce, tak jste dvakrát jste v Hannoveru prodloužil smlouvu. To jste tam byl tak spokojený?

Jinak bych jim to přece nepodepisoval, ne? Řeknu vám ale pravdu. Před druhým podpisem jsem měl sbaleno, že pojedu domů. Začalo se mi ale dařit a najednou manažer přispěchal s prodloužením kontraktu. Řekl mi, ať si napíšu částku, za kterou bych dál nastupoval v Hannoveru. Už mě to táhlo domů, a tak jsem na papírek schválně napsal neakceptovatelnou sumu. S tím, že na ni nepřistoupí. Ale k překvapeních všech s ní v Hannoveru souhlasili. To jsem nečekal. Jenže potom jsem trochu zalitoval.

Proč?

Ozval se mi totiž Stuttgart, což při vší úctě k Hannoveru, byla přece jenom prestižnější adresa.

Vy jste o jejich zájmu nevěděl?

Právě že ne. Bylo to pro mě také překvapení.

Opustil jste Hannover v sezoně, kdy se mu dařilo a dotáhl to až na poháry. Není vám líto, že jste si v jejich dresu pohárové zápasy nezahrál?

Odcházel jsem spolu s pěti dalšími hráči v době, kdy nic nenasvědčovalo, že by to mohla být pro Hannover tak úspěšná sezona. Ale fanoušci si poháry zasloužili. Já si to vynahradím příští ročník s Libercem.

Hannover sice ve vaši éře poháry nehrál, ale vždy před sezonou jste se utkali s předním evropským týmem. Z těchto zápasů se stala tradice. Udělal byste pro nás inventuru proti jakým klubům jste nastoupil?

Začalo to v roce 2005, kdy jsem přivítali Aston Villu, a každý další rok byli soupeři atraktivnější. Následovalo Porto, Arsenal, Real Madrid a AC Milán.

Fanoušci, nejenom v Německu, vás mají rádi pro vaše finesy. Dovolil jste si parádní kličku i proti Sergiu Ramosovi z Realu, která se na Youtube stala hitem. Je vám jedno proti komu hrajete, nebo máte proti slavnějšímu jménu respekt a tolik si nedovolíte?

Je mi to buřt.

ČLÁNEK NA HATTRICK.CZ