Fanoušci Sparty ovládli Letnou, dožadovali se odvolání Hřebíka

Fanoušci Sparty ovládli Letnou, dožadovali se odvolání Hřebíka

[hot]AKTUALIZOVÁNO[/hot] Fanoušci Sparty po utkání 30. kola Gambrinus ligy AC Sparta Praha - SK Dynano České Budějovice vnikli v počtu několika stovek na hrací plochu a dožadují se odvolání generálního sportovního manažera Jaroslava Hřebíka. Vchod do kabin hájí pořadatelé, policie zatím nezasahuje.

Protestní akce fanoušků proti generálnímu sportovnímu manažerovi Sparty Jaroslavu Hřebíkovi, v jehož osobě příznivci největšího českého klubu spatřují příčinu neuspokojivých výsledků a nenaplněnýzch očekávání, však naštěstí proběhla relativně v klidu. Spartě uniklo jak vítězství v domácím poháru, tak zisk titulu mistra, přestože po podzimní části vedla tabulku s náskokem šesti bodů.

Diváci se po skončení zápasu, který byl v 69. minutě na několik minut přerušen kvůli dopadům světlic a dělobuchů na hlavní plochu, spokojili se skandováním a došlo k drobným potyčkám s příslušníky ochranky.

Policejní těžkooděnci se psi pouze vyčkávali u vchodů na rozkaz, kdyby se situace vyhrotila a došlo k násilí. "Nemuseli jsme zasahovat, situaci zvládla ochranka," řekl jeden z příslušníků Policie ČR s těžkou výzbrojí.

Asi 15 minut po utkání se jednotka těžkooděnců v počtu zhruba 20 mužů přesunula od diváckých vchodů na hlavní tribunu do prostoru VIP uvnitř stadionu, aby zabránila případnému proniknutí diváků do zázemí klubu. K otevřenému konfliktu však nedošlo.

Ve 20.05 hodin byla policejní pořádková jednotka těžkooděnců odvolána ze stadionu a zaměřila se na monitorování situace před Generali Arénou. "Byli jsme jenom dole v tunelu, ale náš zásahu nebyl nutný. Pár fanoušků se jen strkalo s ochrankou, ale nic vážného se nestalo," sdělil jeden z těžkooděnců.