Platil ven. Válka s Hřebíkem musí bejt... Pápá dělali i Teletubbies

Platil ven. Válka s Hřebíkem musí bejt... Pápá dělali i Teletubbies

[hot]SVĚT FANOUŠKŮ[/hot] Ročník 2011/2012 skončil a s ním se rozloučily i choreografie a aktivita fanoušků na tribunách prvoligových stadionů. Pokud vás zajímá, jak to vypadalo při "rozlučkách" v ochozech, na lepším místě jste se ocitnout nemohli...

Slavia Praha - Bohemians 1905 3:1 (0:0)Domácí: Na poslední zápas, navíc vršovické derby, si našlo cestu pouhých 4989 diváků. Svou roli jistě sehrálo i postavení obou klubů v tabulce. Na severní tribuně se tentokráte sešlo více než 1000 aktivně fandících slávistů, kteří v první půli kvalitně podporovali své hráče, v půli druhé jejich fandění sice upadlo, dva slepené góly na konci zápasu je však poslaly do víru oslav. Připraveno bylo několik prezentací – velkou plachtu s nápisem „Slavia“ a znakem Tribuny Sever doplnily kartony, které daly dohromady 120, tedy výročí založení klubu. Na druhé, menší choreografii byl vyobrazen Bárt Simpson, jak do megafonu křičí „Platil ven!“. Na konci utkání ještě bylo odpáleno velké množství pyrotechniky. Děkovačku tentokráte dirigoval reprezentant do 21 let – Milan Nitrianský.

Hodnocení: ****

Hosté: Z Ďolíčku do nedalekého Edenu přišlo přibližně 800 klokanů. Po celý zápas vytvářeli společně s domácími velmi důstojnou kulisu a byli hodně slyšet. Připraveny měly také choreografie – první byl hezky udělaný nápis „Bohemians 1905 – malý klub s velkou tradicí“. O druhou choreografii se bohužel postaral vítr a tak byly k vidění pouze nápisy „Prachy dělaj ligu“ a polovička namalovaného rozhodčího. Na konci utkání ještě roztáhli zeleno-bílí vše říkající plachtu – „Nedej zhynout nám, ni budoucím“ se zelenobílým rytířem v sedle. I přes nízký počet diváků na stadionu dobrá prezentace od obou táborů.

Hodnocení: ****

[img id="38011"][img id="38012"][img id="38013"][img id="38026"][img id="38027"][img id="38028"][img id="38029"]

Viktoria Žižkov - Hradec Králové 1:1 (0:0)Domácí: Rozloučit se s ligou přišlo na žižkovský stadion pouze 890 diváků. V kotli za jednou z branek se sešlo přibližně 50 fandících. Další skupina aktivních, zejména starších fans, se sešla na tribuně naproti tribuně hlavní. Fandilo se po celý zápas, na všech přítomných však bylo znát zklamání ze sestupu do druhé ligy.

Hodnocení: **

Hosté: Z Hradce Králové do Prahy přicestovalo přibližně 100 fanoušků. Ti fandili po celý zápas na jejich poměry průměrně, stačilo to ale na to, aby místy překřičeli domácí fanoušky. Na choreografii pak vyobrazili postavičky z dětské seriálu Teletubbies a doplnily nápisem „Je čas udělat Žižkovu Pápá“. Odpálena ještě byla nějaká ta pyrotechnika.

Hodnocení: ***

[img id="38014"][img id="38034"]

Slovan Liberec - Viktoria Plzeň 0:0 (0:0)Domácí: 10000 diváků, tedy vyprodaný stadion přišlo povzbudit Slovan v boji o kýžený bod zaručující mistrovský pohár. V kotli v rohu stadionu se objevilo na 500 aktivních fanoušků, kteří kvalitně fandili a dobře se místy zapojovaly i okolní tribuny. Choreografie nebyla připravena žádná kvůli interním problémům libereckých. Po zápase propukly U Nisy mistrovské oslavy nejprve přímo na ploše, následně v centru Liberce, kde se sešly tisíce fanoušků.

Hodnocení: ***

Hosté: 900 plzeňských v sektoru + 200 dalších viktoriánů na tribunách vytvořilo v Liberci skvělou atmosféru. Do fandění se zapojovala většina přítomných, která hnala plzeňské hráče za vstřelením gólu. Připraveno bylo také několik optických prezentací – byly použity vlajky na tyčích, balónky a velké množství efektní pyrotechniky. Po zápase se část plzeňských dostala i na hřiště, byla však zpacifikována a tak probíhaly oslavy třetího místa alespoň v sektoru a následně v plzeňských hospůdkách a barech.

Hodnocení: ****

[img id="38019"][img id="38020"][img id="38021"][img id="38022"][img id="38023"]

Příbram - Slovácko 0:4 (0:1)Domácí: Hlasatel na stadionu v Příbrami oznámil návštěvu 1500 diváků, i když reálně se jich na stadionu objevila tak pětistovka. Domácích se v jejich sektoru vedle obří vlajky sešlo asi 10, nefandili a pouze si připravili nápis „Uran fans 1928“ doplněný o znak hornického města – hornická kladiva.

Hodnocení: *

Hosté: 100 hostů vytvořilo svým hráčům domácím prostředí, i když po celý zápas slováčtí Fanaticos předváděli průměrné fandění. To doplnil ještě nápis „Hoši děkujeme 11/12“ a jména hráčů s čísly, se kterými nastupují do zápasů.

Hodnocení: ***

[img id="38025"][img id="38024"]

Teplice - Baník Ostrava 1:1 (0:0)Domácí: 2890 diváků na stadionu, 30 aktivních fanoušků na protilehlé tribuně a asi 40 v rohu stadionu bylo zvědavo na poslední duel žluto-modrých v letošní sezóně. Domácí se místy snažili fandit, ale většinou byli přehlučeni dobře fandícími hosty. Připravili si také jednu optickou prezentaci, když se na tribuně objevil nápis „Petr Rada“.

Hodnocení: **

Hosté: 490 hostů z Ostravy přicestovalo k poslednímu utkání infarktové sezóny. Po celý zápas vytvářeli chachaři svému týmu domácí prostředí a předváděli kvalitní podporu. Ke konci utkání se bavili ve svém sektoru svlečeni do půl těla a odpáleno bylo také množství žlutých ohňů. Kvalitní představení ostravských, kteří po celou sezónu předváděli solidní výkony na tribunách a to i přes postavení jejich klubu v tabulce.

Hodnocení: ***

[img id="38018"][img id="38033"]

Mladá Boleslav - Jablonec 3:0 (2:0)Domácí: Pouhých 2014 diváků se přišlo rozloučit se sezónou v Boleslavi. Co zanedbali diváci na tribunách, to se snažil nahradit kotel domácích čítající asi 80 osob, který na místní poměry dobře fandil, připravil si také balónky ke své optické prezentaci a odpálena byla nějaká ta pyrotechnika.

Hodnocení: **

Hosté: Hostů z Jablonce přijelo do Boleslavi přibližně 15, vyvěsili vlajky na plot, místy se snažili fandit, ale slyšet příliš nebyli.

Hodnocení: *

[img id="38015"]

Sigma Olomouc - Dukla Praha 2:1 (1:1)Domácí: 4153 olomouckých přišlo na Andrův stadion oslavit zisk domácího poháru a záchranu v první lize. V kotli se jich sešlo přibližně 100, fandění bylo hodně průměrné a tak zaujala pouze choreografie, když plachtu s rytířem v barvách sigmy doplnil nápis „Když zle se hanákům vede, rytíř John jak blaničtí na Andrák dojede“ a množství vlajek na tyčích. Vše jako poděkování trenéru Uličnému, který se vrátil pomoci svému milovanému klubu v nouzi. Po zápase proběhly u stadionu oslavy doplněné o kvalitní pyroshow.

Hodnocení: ***

Hosté: Hostů se na Hané sešlo 30 – 40. Spíše než hlasové podpoře se věnovali neustálému bubnování velkého množství bubnů a místy dokonce domácí fanoušky přebubnovali. Některým přítomným divákům možná v hlavě bubnuje ještě teď.

Hodnocení: **

[img id="38016"][img id="38017"]

Sparta Praha - České Budějovice 3:0 (2:0)


Domácí: 6157 zklamaných sparťanů se přišlo rozloučit se sezónou, ve které na letenské zbylo pouze druhé místo. Už při příchodu ke stadionu bylo v okolí Letné cítit antihřebíkovská nálada. V kotli domácích se sešlo přibližně 200 fanoušků, kteří si připravili vše vypovídající nápis „Válka s Hřebíkem musí bejt“. Po celém stadionu pak visely transparenty proti Hřebíkovi, na oslavu bývalého kapitána Tomáše Řepky, ale i vzpomínající na bývalého funkcionáře Sparty, klokana Lukáše Přibyla. Fandění bylo ze strany sparťanů hodně průměrné a zaměřovalo se zejména na podporu Tomáše Řepky a nenávistné pokřiky směrem ke generálnímu sportovnímu managerovi. V polovině druhé půle se nad kotlem objevil nápis „Posrali jste titul, tady máte přes držku“. To byla předzvěst vlny nevole, kterou sparťané dali najevo množstvím pyrotechniky na ploše, čímž přerušili zápas. V tu dobu zněly Letnou pokřiky „Hřebík ven!“, ale i nechápavé pokřiky fanoušků směrem ke sparťanskému kotli. Po zápase vtrhli sparťané na plochu, oslavovali Tomáše Řepku a opět se dožadovali rezignace managera Hřebíka.

Hodnocení: **

Hosté: Budějovických fanoušků přijelo na Letnou asi 6 a ničím se zajímavým na sebe neupozornili.

Hodnocení: *

[img id="38030"][img id="38031"][img id="38032"]
Zdroj fotografií: slaviaultras.cz, fkteplice, fanaticos.cz, fkpribram.cz, ffmb.cz, sigmafotbal.cz, ultrasbadgers.cz, spartaforever.cz, isport.cz, fkvz.cz.