Robben hlásí: Jsem připraven!

[tag]FINÁLE LM[/tag] Fotbalisté Bayernu Mnichov i londýnské Chelsea zřejmě v sobotním finále Ligy mistrů nasadí kromě distancovaných hráčů nejsilnější možné jedenáctky. Bavorskému týmu se po dvoudenní nemoci uzdravil Arjen Robben, na straně Chelsea budou připraveni stopeři Gary Cahill a David Luiz.

Robben hlásí: Jsem připraven!
"Byl jsem jen trochu nachlazený. Nechtěl jsem plýtvat energií," vysvětlil nizozemský záložník Robben, který si nijak nepřipouští možnost, že by v sobotu proti svému bývalému klubu nehrál. "To bych musel mít čtyřicetistupňovou horečku. Ale teď se cítím dobře."

Německému celku budou ve finále před vlastními fanoušky chybět obránci David Alaba a Holger Badstuber, karetní trest má také záložník Luiz Gustavo.

Chelsea se vrací po delší době dva stopeři. Brazilec Luiz nehrál od poloviny dubna, pět týdnů vynechal také Gary Cahill. Oba hráči měli svalové problémy. Přesto má londýnský klub se sestavou problémy. "V tréninku jsme zkoušeli všechno možné. Na lavičku zřejmě zařadíme některé hráče z rezervy," připustil manažer "Blues" Roberto di Matteo.

Ten nemůže počítat s distancovanou čtveřicí hráčů John Terry, Branislav Ivanovič, Ramires a Raul Meireles. Nejistý je také start záložníka Florenta Maloudy, jehož zlobí kolenní šlacha.
Finále letošního ročníku Ligy mistrů se hraje v mnichovské Allianz Areně v sobotu 19. května od 20.45 hodin.