Končí dvouleté vyhnanství, klokani opouštějí Eden!

Končí dvouleté vyhnanství, klokani opouštějí Eden!

Mluví se o tom od okamžiku, kdy bylo jasné, že Bohemians 1905 sestoupili do druhé ligy. Projekt stěhování klubu do Edenu zkrachoval. Zatížil jeho ekonomiku, připravil jej o fanoušky a ruku v ruce s tím šla dolů i sportovní výkonnost. Po dvou letech Klokani Eden opouštějí a chtějí domů, do Ďolíčku.

A teď už je to téměř jasné. Bohemians dávají Edenu sbohem! Na dnešní schůzce oznámili zástupci klubu tento úmysl majiteli Synot tip arény a hohovořil se o podmínkách předčasného ukončení kontraktu. Původní smlouva byla uzavřena na pět let, přičemž zelenobílí si v Edenu odbydleli pouze dvě sezóny.

„Obě strany k tomu přistoupily konstruktivně, myslím, že se dohodneme,“ řekl eFotbalu zdroj, který si nepřál být jmenován. Detaily vypovězení smlouvy by se měly doladit v průběhu příštího týdne. Sen fanoušků Bohemians se pomalu naplňuje, příští druholigovou sezonu už začnou o dvě tramvajové zastávky vedle.

V Ďolíčku se mnohé změnilo. Majitelé stadionu podle informací eFotbalu zareagovali vstřícně na návrh směny pozemků, které odhlasovalo před dvěma týdny zastupitelstvo Městské části Praha 10. Než se záměr podaří realizovat, nechají Bohemians v Ďolíčku hrát.

Až se stadion dostane do majetku městské části, bude ho třeba aspoň částečně rekonstruovat. Ani v takovém případě však už Bohemians neuvažují o využití Synot tip Arény. „Určitě bychom hledali jiné řešení a věříme, že jen krátkodobé,“ plánují na Bohemians.