Kalas a Wilfried přiblížili Vitesse Arnhem do Evropské ligy

Tým Vitesse Arnhem, který se po čtyřiatřiceti utkáních Eredivisie umístil na sedmé příčce, je velmi blízko k tomu, že si v příští sezóně zahraje Evropskou ligu! Stačí mu k tomu zvládnout poslední překážku v podobě domácího utkání...

Nizozemskému klubu k tomu pomohl také devatenáctiletý český obránce Tomáš Kalas, jenž je v Holandsku zapůjčen z anglické Chelsea. Bývalý hráč Sigmy totiž ve 22. minutě otevřel skóre.

O zbývající dvě trefy se ve druhém poločase postaral exsparťanský kanonýr Bony Wilfried, díky němuž tak Vitesse v úvodním finále play off nizozemské soutěže o EL vyhrálo na půdě Waalwiijku 3:1.

Pro třiadvacetiletého reprezentanta Pobřeží Slonoviny, který je nejlepším střelcem týmu a nepostradatelnou součástkou základní sestavy trenéra Van den Broma, to byla šestnáctá trefa v sezóně.

Odveta je na programu v neděli 20. května od 16:30.